Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Obtłuczone sprężyny
Autor Wiadomo¶æ
Nzarubara 

Powerizer: Poweriser Advanced 7090
Do³±czy³: 13 Sie 2008
Posty: 2
Sk±d: PoznaÅ„
  Wys³any: 2008-08-13, 03:17   ObtÅ‚uczone sprężyny

Witam

Jestem zupełnie świeży na forum. Zarejestrowałem się ledwie kilkanaście minut temu. Piszę (a jakże by inaczej) z problemem.

Od półtorej miesiąca siedzę w USA. Wymyśliłem sobie że wykorzystam fakt zmiany trybu pracy na bardziej stałą, taką która nie chodzi za mną do domu dając mi jednocześnie czas dla siebie i spełnię marzenie które chodzi mi po głowie od dobrego roku.

Kupiłem wymarzonego Powerisera. Tyle że po drodze upgradowałem to marzenie z wersji classic do Advanced i w ten sposób stałem się szczęśliwym posiadaczem Powerisera Advanced 7090. Szczęśliwym niestety tylko przez 1 dzień, ponieważ już drugiego popołudnia stwierdziłem że czas chodzenia po domu się skończył, a nadszedł czas próby "na powietrzu".
Wyszedłem na "spacer" asekurowany przez moją dziewczynę. Całość trwała może 10 min. Po drodze parę razy "zaplątały mi się nogi" i uderzyłem szczudłami o siebie. Z góry wszystko wydawało się dośc niewinne, ale po powrocie do domu i zdjęciu szczudeł zauważyłem, że na prawej sprężynie znajduje się parę miejsc w których przerwana jest standardowa taśma ochronna i w miejscach tych wyczułem palcem zgrubienia będące (jak się domyśliłem) wynikiem pęknięcia włókna z którego zbudowane są sprężyny. Efekt jest taki że szczudła od tygodnia stoją w kącie pokoju bo boję się w nich powtórnie wychodzić :| . Teraz domyślam się że prawdopodobnie uderzałem nie (jak mi się przez chwilę wydawało) lewą o prawą sprężynę, ale śrubami od wiązań lewej stopy w prawą sprężynę.
NastÄ™pnego dnia poszedÅ‚em do miejscowego "hardware store'u” i zakupiÅ‚em dÄ™tkÄ™ rowerowÄ… zamierzajÄ…c dodatkowo "opakować" w niÄ… sprężyny, a potem jeszcze owinąć je 3 warstwami grubej taÅ›my klejÄ…cej, ale przed zrobieniem tego przestrzegÅ‚a mnie Klaudia z "powerizerdlakazdego.blog.onet.pl", sugerujÄ…c sÅ‚usznie że być może lepiej byÅ‚oby przed tak drastycznym zabezpieczeniem szczudeÅ‚ (które jak myÅ›lÄ™ uniemożliwi mi wglÄ…d w ich stan na dÅ‚ugi czas), skontaktować siÄ™ ze specjalistami i starszymi użytkownikami powerizer’ów na forum.

Tak więc jestem

Poniżej zamieszczam 5 zdjęć. na pierwszych 3 widać kilka miejsc w których sprężyna była uderzona. Dalej są dwa zdjęcia (jedno z bliska, drugie z większej odległości dla pokazania skali), na których widać miejsce (które jak mi się wydawało uderzone było najmocniej), po rozcięciu standardowej warstwy ochronnej.



zdj.01 - kilka miejsc w któych taśma została przerwana w wyniku uderzeń



zdj.02 - skala uszkodzeń



zdj.03 - wybrzuszenia włókna widoczne pod taśmą ochronną



zdj.04 - Z bliska po rozcięciu i uchyleniu standardowej taśmy ochronnej (widać odkruszone włókna sprężyny)



zdj.05 - w szerszym kontekscie dla pokazania skali.

Mam nadzieję, że zdjęcia w dość wyczerpujący sposób przedstawiają problem.


Chciałem prosić o pomoc w oszacowaniu jak źle to wygląda i co powinienem zrobić żeby tą usterkę zabezpieczyć po to by np uniknąć rozszerzania się pęknięć i przenoszenia ich wgłąb szczudeł podczas dalszego użytkowania. Wiem już że napewno muszę poobklejać jakoś te śruby, bo nie chcę mi się wierzyć (nawet jak już zabezpieczę sprężyny dętką i taśmą i nauczę się wreszcie chodzić ;) ), że już nigdy nie zdarzy mi się solidnie w nie przywalić. Szczerze mówiąc byłem bardzo zdziwiony gdy zauważyłem, że włókno szklane pokruszyło się w tak łatwy sposób. wiedziałem że jest to materiał delikatny, ale nie spodziewałem się że aż tak.

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za profesjonalną pomoc.

Pozdrawiam
Nzarubara
 
     
waldiwaldi 
N:XT BLACK CHILLI


Powerizer: M90
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 18 lipiec 2008
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Lip 2008
Posty: 182
Sk±d: Izabelin (pod W-wÄ…)
Wys³any: 2008-08-13, 08:00   

Wiesz co, ja ci powiem tak. Na razie poczekaj z tą dętką, a miejsca w których masz naprawdę duże dziury owiń mocną taśmą. To ci na pewno wystarczy. A jak porobią ci się dziury na całej powierzchni osłony, to po prostu owiń całą osłonę taśmą. Dopiero jak to zawiedzie użyć możesz dętki. :)
_________________
DERBI DRD PRO 50 SUPERMOTARD Malossi - replica

I'm back! Nie było mnie 3 miechy z powodu braku neta po przeprowadzce. Mam do nadrobienia 340 postów... Dzięki za życzenia.
 
 
     
janisz335 
urodzony by latać


Powerizer: M90
skacze od:: 09.07.2008
Wiek: 35
Do³±czy³: 09 Cze 2008
Posty: 54
Sk±d: KoÅ„skie k. Kielc
Wys³any: 2008-08-13, 09:26   

Witaj Nzarubara na forum Powerizer!
obejrzałem Twoje fotki dokładnie i sądzę, że uszkodzenia sprężyny są poważne, ale nie wykluczają dalszego ich używania:) Na pewno to wszystko stało się w tak krótkim czasie?;>
Z własnego doświadczenia wiem, że obtarcia i wgłębienia powstają po dłuższym czasie użytkowania.
Posłuchaj waldiego, daj spokój z dętką, ale taśmą owiń, najlepiej ze dwa razy dla pewności! Pozdro.
 
 
     
gen100mek 
Wariat :)


Powerizer: M70ww w fazie oczekiwnia na zakup
skacze od:: 13.06.2008
Wiek: 32
Do³±czy³: 16 Cze 2008
Posty: 286
Sk±d: Wolsztyn
Wys³any: 2008-08-13, 11:47   

Widać, że musiałeś bardzo mocno uderzyć "ostrą" krawędzią śruby w sprężyny, bo powerki mojego brata mają tak obdarte te osłonki, że można wyjąć z nich sprężyny, a mimoi wszystko samo wł. szkl. wygląda bardzo dbrze. Co mogę polecić? Bez wątpienia powinieneś kupić taką taśmę zbrojoną, tzw. "srebrną" i okleić całe sprężyny powiedzmy 2-3 razy, poźniej kupić rurkę termokurczliwą i "odnowić" osłony.
W grę wchodzi także kupno szkła wodnego i uzupełnienie braków, a następnie wykonanie zabezpieczeń.
Nie odstawiaj swojego powerisera w kÄ…t, to grzech! :)
Nie bój się, że coś popęka, jeśli to się stanie to nie zrobisz sobie prawdopodobnie krzywdy, a sprzęt i tak jest objęty gwarancją więc zabezpiecz nieciekawe miejsca i skaaaacz :) [/i]
_________________
Poniższe stwierdzenie jest prawdziwe.
Powyższe stwierdzenie jest fałszywe.
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2008-08-14, 23:37   

Nie widziałem sprzętu poweriser Advanced więc nie wiem dokładnie jak tam rozwiązane są mocowania stopy. Może założyłeś prawy na lewą nogę i na odwrót. Co do uszkodzeń. Martwi mnie jedynie to zgrubienie. Samo rozwarstwienie się w takiej skali nie jest raczej szkodliwe ( przynajmniej nie aż tak). Moje ponad roczne sprężyny wyglądają wręcz tragicznie (swoją drogą już dawno ich nie widziałem:() , ale da się na nich skakać. Wszystko raczej będzie w porządku. Co do zabezpieczenia . Samo miejsce możesz owinąć parę razy taśmą. A zabezpieczenie całej sprężyny , no cóż wyszperałem takie rozwiązanie.
http://www.stiltmodz.com/tut_springarmor.html Niestety nie miałem sposobności z niego korzystać , więc nie mogę się wypowiadać co do funkcjonowania. Wygląda solidnie i bezpiecznie ale w specjalistę teoretyka nie będę się bawić.
 
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Do³±czy³: 13 Cze 2007
Posty: 350
Sk±d: Kraków (2 metry nad ziemiÄ…)
Wys³any: 2008-08-15, 20:29   

Nzarubara, witaj w naszych skromnych progach ;)
Musze powiedzieć, że uszkodzenia, jakich doznały twoje sprężyny są wręcz żadne :P Sprężyna z włókna szklanego do swojego działania wykorzystuje wewnętrzne partie struktury, obrzeża sprężyny nie biorą udziału w wytwarzaniu siły sprężystości, one już od pierwszych skoków są już popękane w sposób, którego nawet nie widać gołym okiem. Tak więc to, że te partie materiału są poobijane nie ma najmniejszego wpływu na własności rdzenia sprężyny.
Powerek Matkopa oraz mój mają dosłownie na całej linii brzegowej bardzo głębokie obicia sprężyn. Nie zmienia to w ogóle ich własności, ani nie skraca żywotności. Takich obić nie unikniesz, jeżeli nie będziesz uderzał powerkiem jeden o drugi, to z kolei będziesz uderzał o jakiesz przedmioty, bądź przeszkody, które będziesz pokonywał. Możesz jedynie zabezpieczyć sprężyny prze skutkami takich uderzeń.
Tak więc, jeżeli tak bardzo przeszkadza Ci to, że obijają się sprężyny polecam jak najbardziej rozwiązanie, które przedstawił Matkop-z opony rowerowej. Uważam, że sprawdzi się doskonale, co więcej- bardzo poprawi ich wygląd na bardziej agresywne i masywne :P Załóż je na obecne osłony, nie musisz owijać powstałych już obić żadną taśmą, to niczego nie poprawi, nie ma najmniejszego wpływu.
Jeszcze jedno- możesz poobracać śruby, które są w sworzniach (zawiasach ) powerka. Chodzi o to, żeby te śruby swoimi łbami były zwrócone do wewnątrz, a nakrętkami na zewnątrz powerków. W moim na przykład śruby sa zwrócone w tę samą stronę- łbami w lewo, a nakrętkami w prawo. Czyli lewy powerek ma nakrętki od wewnątrz, a prawy od zewnątrz. W moim przypadku musiałbym odwrócić śruby tylko w lewym powerku, bo prawy ma już nakrętki na zewnatrz. Według mnie może ten zabieg zmniejszyć ryzyko obić powerków jeden o drugi.
Kończąc ten wywód z pomocą uspokoje Cię jeszcze raz, że nic twojemu powerkowi nie jest, czuje się dobrze i chce skakać;-) Załóż osłony, które przedstawił Matkop- będziesz spokojny.
Miłego skakania i ........... czekamy na foty oraz pytania ze wszelkimi wątpliwościami;-)
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2008-08-16, 00:31   

Cytat:
Powerek Matkopa oraz mój mają dosłownie na całej linii brzegowej bardzo głębokie obicia sprężyn. Nie zmienia to w ogóle ich własności, ani nie skraca żywotności


Drogi Walcu będę polemizował :) . Ubite struktury nie biorą już udziału w zginaniu sprężyny co za tym idzie oddawaniu energii. Te poważne ubicia szczególnie te które mam tam gdzie spreżyna wchodzi w profil aluminiowy mają na pewno wpływ na efektywność oddawania energii . Dodatkowo przyczyniają się do mięknięcia powerka.
 
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Do³±czy³: 13 Cze 2007
Posty: 350
Sk±d: Kraków (2 metry nad ziemiÄ…)
Wys³any: 2008-08-16, 00:37   

W tamtym miejscu sprężyna pracuje najbardziej. To właśnie tam jest ona najbardziej rozwarstwiona i przebladła. Obicia powstają nieco wyżej. Wciąż obstaje przy swoim twierdzeniu, że to rdzeń sprężyny odpowiada za 90% spreżystości/ mocy sprężyny, a obicia nie maja na niego wielkiego wpływu ;)
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2008-08-16, 00:39   

Ale temu nie zaprzeczysz
Cytat:
Ubite struktury nie biorą już udziału w zginaniu sprężyny co za tym idzie oddawaniu energii
 
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Do³±czy³: 13 Cze 2007
Posty: 350
Sk±d: Kraków (2 metry nad ziemiÄ…)
Wys³any: 2008-08-16, 00:40   

temu nie mogę zaprzeczyć :padam:
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
Arhimedes 
szarpidrut


Powerizer: M90
skacze od:: 31.07.2008
Wiek: 34
Do³±czy³: 15 Sie 2008
Posty: 22
Sk±d: Siedlce
Wys³any: 2008-08-16, 16:20   

a tych sprezyn to nie da sie kupic/zamowic oddzielnie?
 
 
     
claudia332 

Pomog³a: 8 razy
Do³±czy³a: 08 Maj 2008
Posty: 220
Sk±d: Maków Mazowiecki
Wys³any: 2008-08-16, 16:57   

Arhimedes, da się zamówić/kupić, ale to kosztuje.
_________________
Za rok w wakacje może o tej samej porze przed ołtarzem :) :)
 
 
     
Arhimedes 
szarpidrut


Powerizer: M90
skacze od:: 31.07.2008
Wiek: 34
Do³±czy³: 15 Sie 2008
Posty: 22
Sk±d: Siedlce
Wys³any: 2008-08-16, 17:00   

claudia332,

kasa sie nie liczy...liczy sie dobra zabawa:P
_________________
Po co chodzić, kiedy mozna latać?
 
 
     
claudia332 

Pomog³a: 8 razy
Do³±czy³a: 08 Maj 2008
Posty: 220
Sk±d: Maków Mazowiecki
Wys³any: 2008-08-16, 18:19   

Arhimedes, :) w sumie masz racje ale te parę stówek mieć a nie mieć to różnica :D
_________________
Za rok w wakacje może o tej samej porze przed ołtarzem :) :)
 
 
     
waldiwaldi 
N:XT BLACK CHILLI


Powerizer: M90
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 18 lipiec 2008
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Lip 2008
Posty: 182
Sk±d: Izabelin (pod W-wÄ…)
Wys³any: 2008-08-16, 18:23   

Jak siÄ™ nie ma co siÄ™ lubi, to siÄ™ lubi co siÄ™ ma. :]
_________________
DERBI DRD PRO 50 SUPERMOTARD Malossi - replica

I'm back! Nie było mnie 3 miechy z powodu braku neta po przeprowadzce. Mam do nadrobienia 340 postów... Dzięki za życzenia.
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2008-08-16, 21:41   

Oczywiście można zamówić spreżyny osobno ale uszkodzenia , które są na zdjęciach są praktycznie żadne. Nawet sprężyny , które są nieludzko poobijane i poubijane nadają się do skakania. Takie płytkie obtłuczenia są naprawdę nie istotne i nie warto się nimi przejmować.
 
 
     
Arhimedes 
szarpidrut


Powerizer: M90
skacze od:: 31.07.2008
Wiek: 34
Do³±czy³: 15 Sie 2008
Posty: 22
Sk±d: Siedlce
Wys³any: 2008-08-17, 15:23   

alez ja sie nie przejmuje tymi obtluczeniami...poza tym, to nie sa moje zdjecia :P
ja tylko potrzebuje nowych bo stare juz mi nie odpowiadaja...:D
_________________
Po co chodzić, kiedy mozna latać?
 
 
     
Free Mind 
Free Mind

Powerizer: skyrunner
skacze od:: 5 miesiecy
Wiek: 32
Do³±czy³: 20 Sty 2009
Posty: 4
Sk±d: IÅ‚awa
Wys³any: 2009-01-26, 10:19   

witam, mam ten sam problem z obiciamy taśmy ochronnej. wiec jak widze mówicie ze zwykłe oblkejenie tasma "Izolacyja"?? wystarczy ? a czy mozna dokupic orginalne osłony taki same jakie sie zniszczyło ?
_________________
I Jedziesz Dalej
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2009-01-26, 11:20   

Free Mind - zobacz ten wÄ…tek
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Do³±czy³: 13 Cze 2007
Posty: 350
Sk±d: Kraków (2 metry nad ziemiÄ…)
Wys³any: 2009-01-26, 20:45   

Myśle, że na początkowe obicia taśma izolacyjna wystarczy. Jeżeli będziesz chciał już później odświeżyć wygląd sprężyn- możesz nałożyć (po zdjęciu starej) nową warstwę ochronną z koszulki termokurczliwej. Nauka skakania chyba najintensywniej niszczy tę warstwę, później już praktycznie nie zahacza się nogą o nogę, zatem warto poczekać i później odnowić tę powłokę.
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania