Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Skromne pytanie...
Autor Wiadomo¶æ
Methiot 
A co to jest? ;p

Wiek: 34
Do³±czy³: 14 Wrz 2008
Posty: 8
  Wys³any: 2008-09-20, 11:35   Skromne pytanie...

Witam! Jestem nowy na forum, przebrnąłem przez większość postów i tematów ;p
Szczególnie tych dotyczących modelu ;p Ale teraz mam pytanie...

Ważę jakieś 60-65kg i mierzę ~170 cm wzrostu a także ponad 2 lata trenuję parkour...

Czy kupując węglowe M80 nie przesadziłem zbytnio ? Jeśli chodzi o siłę w nogach to wydaje mi się że dam radę gdyż wybicie mam dość duże, i pojęcie praktyczne o "blocking'u" ;]
Ale nie jestem pewien właśnie gdyż z tego co piszecie węglowe są mocniejsze... i boję się, że początki mogą być trudne[bardzo?]. A i tak na oko ile mi zajmie zanim będę mógł do końca uginać sprężyny? ;p ;p

Pozdrawiam. I z góry dziękuje za odpowiedź! :)
 
     
skulba 
OSZUKAJ GRAWITACJĘ

Powerizer: powerstrider mb 110
skacze od:: kwiecień 2005
Wiek: 41
Do³±czy³: 17 Wrz 2008
Posty: 9
Wys³any: 2008-09-20, 11:54   

Witam
myślę że nie powinieneś mieć większych problemów, tym bardziej że z tego co piszesz można wywnioskować że jesteś osobą sprawną fizycznie,a co do trudnych początków to większość sportów na początku sprawia trudności ,lecz w miarę upływu czasu i regularnych treningów zaczynają znikać. A w ramach przypomnienia to ten sport nosi nazwę "bocking" a nie "blocking".
 
     
payonk 
powoli zaczyna się wznosić


Powerizer: m70 + full KrKochrona
skacze od:: 20.08.2008
Wiek: 35
Do³±czy³: 18 Sie 2008
Posty: 127
Sk±d: Warszawa
Wys³any: 2008-09-20, 12:01   

ja bym polecał węglowe m70, szklane m80 możesz, ale nie wiem czy jest sens kupować szklane.. a m70 da bardzo dobre wybicie i max przyjemności.. a skoro jesteś sprawny, i na serio bawiłeś się na poważnie parkourem, to dość szybko opanujesz większość tricków i na m70 będziesz szalał ile wlezie :p na m70

Bardzo dobre pojęcie, jak nawet nie wiesz jak się nazywa na dobrą sprawę :P

pozdro
payonk
_________________
Co masz zrobić dziś, zrób pojutrze
Masz 2 dni wolnego
 
 
     
Methiot 
A co to jest? ;p

Wiek: 34
Do³±czy³: 14 Wrz 2008
Posty: 8
Wys³any: 2008-09-20, 12:36   

Blocking czyli technika przeniesienia pędu poziomego do pionowego... stosowane w akrobatyce :) :) czyli to wy nie wiecie o czym mówię... ;p ;p

Najlepiej zobaczcie :P Blocking tutorial ;]
 
     
skulba 
OSZUKAJ GRAWITACJĘ

Powerizer: powerstrider mb 110
skacze od:: kwiecień 2005
Wiek: 41
Do³±czy³: 17 Wrz 2008
Posty: 9
Wys³any: 2008-09-20, 13:32   

A to przepraszam bardzo i zwracam honor - myślałem ze pisząc blocking masz na myśli bocking , ponieważ jest to główny motyw tego forum
 
     
waldiwaldi 
N:XT BLACK CHILLI


Powerizer: M90
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 18 lipiec 2008
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Lip 2008
Posty: 182
Sk±d: Izabelin (pod W-wÄ…)
Wys³any: 2008-09-20, 15:04   

Methiot, jak dla ciebie to polecam M70 węgielki, ale jak czujesz się naprawdę BARDZO mocny, to bierz m80 węglowe... Ale wiesz, ja bym na razie na twoim miejscu wziął te siedemdziesiątki, a jak ci się znudzą, to zamienić na mocniejsze. Bo tak na początek osiemdziesiątek nie polecam.
_________________
DERBI DRD PRO 50 SUPERMOTARD Malossi - replica

I'm back! Nie było mnie 3 miechy z powodu braku neta po przeprowadzce. Mam do nadrobienia 340 postów... Dzięki za życzenia.
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2008-09-20, 15:06   

Na start może być ciężko z czasem będzie lepiej. Mimo wszystko 70 na węglu byłoby lepsze. Co do czasu hmmm . To wszystko zależy od osoby nie da się jednoznacznie powiedzieć ile czasu Ci to zajmie. Ja ważę trochę poniżej 70kg i na mb70 skakało mi się fajnie dobijałem na max jeśli się przyłożyłem) na mb90 nie byłem wstanie dobić dlatego ja wybrałem na nowe sprężyny mb80 ( aktualnie na nie czekam). Tyle że mam już trochę praktyki. Na mój gust m70 będzie lepsze.
 
 
     
gen100mek 
Wariat :)


Powerizer: M70ww w fazie oczekiwnia na zakup
skacze od:: 13.06.2008
Wiek: 32
Do³±czy³: 16 Cze 2008
Posty: 286
Sk±d: Wolsztyn
Wys³any: 2008-09-21, 14:56   

Dobrze, że wyjaśniłeś już kolegom o tym czym jest blocking, no i dobrze, że go opanowałeś, bo ja sam naskakując z "nogami do przodu" latam wyżej :)
Jeśli chodzi o parkour to jakoś nie widzę za dużego powiązania, nawet jeśli ma się silne wybicie, to na Powerizer łydki prawie wogóle nie pracują, łatwo można to sprawdzić po zdjęciu szczudełek po intensywnym skakaniu. Mimo wszystko parkour pomoże ci w koordynacji ruchowej no i siłowej, bo bocking jest potwornie wymagający kondycyjnie :)
Wybierz powerizer na sprężynach mb70 wbrew pozorom w niej drzemie ogromny potencjał. No i w węglówkach masz dodatkowe 30% mocy do wykorzystania :)
_________________
Poniższe stwierdzenie jest prawdziwe.
Powyższe stwierdzenie jest fałszywe.
 
 
     
Methiot 
A co to jest? ;p

Wiek: 34
Do³±czy³: 14 Wrz 2008
Posty: 8
Wys³any: 2008-09-21, 21:49   

Znaczy powiem tak :D mam mb80 [mb oznacza węglowe tak?] i czekam aż dojdą ;] Co nastąpi najprawdopodobniej we wtorek :) chociaż jak zdarzy się cud to może jutro xD ale wątpię... ;p

Mój wybór na mb80 padł po trochu pod przymusem :) gdyż na allegro wyboru nie miałem xD kwestia floty[czyt. pieniędzy] gdyż nie należę do osób które potrafią odłakadać hajs ;p a że teraz miałem wmiarę dostateczną kwotę, mamusia kochana dołożyła jeszcze kawałek ;p ale wiem że jak włożę "trochę" ciężkiej pracy to efekt będzie zaje... no wiadomo jaki :)

P.S. Jakby kto był ciekawy to gość ma jeszcze 2 pary mb80 nówki nie skakane z gwarancją i all ;p [ma SS więc looz:)] za 800zł para już z przesyłką.
 
     
jjumper 

Powerizer: poweriser PR 90\120
skacze od:: kwiecień 2007
Wiek: 35
Do³±czy³: 25 Sie 2008
Posty: 5
Wys³any: 2008-09-22, 00:30   

z tego co mi wiadomo to mb w nazwie wcale nie oznacza węglowe
 
     
waldiwaldi 
N:XT BLACK CHILLI


Powerizer: M90
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 18 lipiec 2008
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Lip 2008
Posty: 182
Sk±d: Izabelin (pod W-wÄ…)
Wys³any: 2008-09-22, 13:18   

Methiot napisa³/a:
Znaczy powiem tak :D mam mb80 [mb oznacza węglowe tak?] i czekam aż dojdą ;]


Z tego ci mi wiadomo, to mb nie znaczy węglowe... Aczkolwiek wiele jest jeszcze tajemnic przed nami, sprężynowcami :D
_________________
DERBI DRD PRO 50 SUPERMOTARD Malossi - replica

I'm back! Nie było mnie 3 miechy z powodu braku neta po przeprowadzce. Mam do nadrobienia 340 postów... Dzięki za życzenia.
 
 
     
gen100mek 
Wariat :)


Powerizer: M70ww w fazie oczekiwnia na zakup
skacze od:: 13.06.2008
Wiek: 32
Do³±czy³: 16 Cze 2008
Posty: 286
Sk±d: Wolsztyn
Wys³any: 2008-09-22, 14:02   

MBxx oznacza model Powerizer PRO. Ale łatwiej jest napisać "Kupuję powerki MB70" niż "Kupuję Powerizer M70 ze sprężynami z włókna węglowego". Przyjęło się tak oznaczać sprężyny, bo właśnie w Powerizer PRO ma węglówki montowane seryjnie :)

PS: http://www.allegro.pl/ite...nowy_od_ss.html to są szklane, z tego co widać na zdjęciach :)
_________________
Poniższe stwierdzenie jest prawdziwe.
Powyższe stwierdzenie jest fałszywe.
 
 
     
Methiot 
A co to jest? ;p

Wiek: 34
Do³±czy³: 14 Wrz 2008
Posty: 8
Wys³any: 2008-09-22, 15:08   

Gdzieś czytałem tu na forum nie pamiętam w jakim wątku że żółte to szklane ;p a czarne to węgiel ;p ale jak się okaże, że szkło to się nie obrażę, mniejszy problem z ugięciem będę miał ;p To jak to w końcu jest?? ;p


Mały edit ;p

lukassus napisa³/a:
Cornik napisa³/a:
prosze podać cene za 2 sprezyny weglowe M90

komplet sprężyn węglowych kosztuje 598zł.

Cornik napisa³/a:
czy sie róznia wizualnie od tych szklanych ?

wizualnie tylko kolorem: sprężyny z włókna węglowego są czarne, z włókna szklanego zielone
 
     
waldiwaldi 
N:XT BLACK CHILLI


Powerizer: M90
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 18 lipiec 2008
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Lip 2008
Posty: 182
Sk±d: Izabelin (pod W-wÄ…)
Wys³any: 2008-09-22, 15:18   

Oj źle zrobiłeś. :kwasny: Jak kupujesz, musisz być pewien co to jest, bo takie rzeczy trzeba wiedzieć, a nie "co będzie, to będzie". Węglowe są o klasę lepsze, a w czym, to wiele wątków tutaj na ten temat znajdziesz. Ja kupywałem swoje powerki w połowie lata. Niestety nie wiedziałem, że wersja CARBON jest w tej samej cenie, bo wtedy brałbym nie m90, tylko te mb80. No i masz babo placek. Nie zdziw się, jak będziesz niezadowolony ze swojego sprzętu. :/
_________________
DERBI DRD PRO 50 SUPERMOTARD Malossi - replica

I'm back! Nie było mnie 3 miechy z powodu braku neta po przeprowadzce. Mam do nadrobienia 340 postów... Dzięki za życzenia.
 
 
     
gen100mek 
Wariat :)


Powerizer: M70ww w fazie oczekiwnia na zakup
skacze od:: 13.06.2008
Wiek: 32
Do³±czy³: 16 Cze 2008
Posty: 286
Sk±d: Wolsztyn
Wys³any: 2008-09-22, 18:02   

Tu chodziło o kolor samej sprężyny, a nie jej osłony z jakiegoś tworzzywa. Kolor sprężyny w twoim przypadku jest taki jakby zielonkawy, czyli taki jak tafla szkła gdy na nią patrzysz od boku. Sprężyna węglowa mo kolor grafitu od ołówka najprościej mówiąc :)
Nie ma nerwów. Ważysz 65kg. Czyli gdzies tyle co ja. Szklane M80 to bardzo dobry wybór :)
_________________
Poniższe stwierdzenie jest prawdziwe.
Powyższe stwierdzenie jest fałszywe.
 
 
     
waldiwaldi 
N:XT BLACK CHILLI


Powerizer: M90
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 18 lipiec 2008
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Lip 2008
Posty: 182
Sk±d: Izabelin (pod W-wÄ…)
Wys³any: 2008-09-22, 19:46   

gen100mek napisa³/a:
Szklane M80 to bardzo dobry wybór :)


Wagowo. Niestety to nie to samo co węgiel pod stopą (tak mi się wydaje, niestety nigdy na węglu nie skakałem) :kwasny: . Po prostu węgiel to wyższa klasa. Ja tam bym brał węgiel, ale domyślam się, że w przypadku Methiota to już za późno :| .
_________________
DERBI DRD PRO 50 SUPERMOTARD Malossi - replica

I'm back! Nie było mnie 3 miechy z powodu braku neta po przeprowadzce. Mam do nadrobienia 340 postów... Dzięki za życzenia.
 
 
     
Methiot 
A co to jest? ;p

Wiek: 34
Do³±czy³: 14 Wrz 2008
Posty: 8
Wys³any: 2008-09-22, 20:47   

Noo ;p ale ja się nie martwię ;p damy rade najwyżej nazbieram na nowe sprężynki ;)
Kurcze to dopiero jutro a ja już bym chciał :) jutro opisze swoje wrażenia ;p jak tylko wrócę z fakultetów i wskocze w powerki :D :D :D
Pozdrawiam. :)

P.S. jutro to strasznie daleko... :( :P

P.S. 2 Przyszło już jutro(wtorek), ale teraz czekam na kuriera :p ale jestem kiepski w czekaniu :D :D
I aż mnie nosi... jak jeszcze trochę mu to zajmie to na wstępie skwasze mu nos, że kazał mi tyle czekać xD joke :)
 
     
waldiwaldi 
N:XT BLACK CHILLI


Powerizer: M90
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 18 lipiec 2008
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Lip 2008
Posty: 182
Sk±d: Izabelin (pod W-wÄ…)
Wys³any: 2008-09-23, 16:11   

Nie polecam rozkwaszania nosa xD bo jeszcze powerki zabierze i sam będzie śmigał, a ty będziesz patrzył, jak znika z horyzontu :hyhy: heh
_________________
DERBI DRD PRO 50 SUPERMOTARD Malossi - replica

I'm back! Nie było mnie 3 miechy z powodu braku neta po przeprowadzce. Mam do nadrobienia 340 postów... Dzięki za życzenia.
 
 
     
Methiot 
A co to jest? ;p

Wiek: 34
Do³±czy³: 14 Wrz 2008
Posty: 8
Wys³any: 2008-09-25, 15:36   

Doszły dziś powerki :D :D

Nawet już byłem testować :D Nauczyłem się wstawać :P a także chodzić :P a pierwsza próba przebieżki zakończona efektownym szlifem po chodniku :D :D Ale w tym jest moc, jak za mocno się odbije to mam problemy z opanowaniem w locie :P ale spoko jeszcze pół dnia przede mną :D Pozdrawiam, Pierwszy posiadacz Powerizerów w Elblągu [chyba xD].

Dobra dziduje na powerki :D :D ema :P
 
     
waldiwaldi 
N:XT BLACK CHILLI


Powerizer: M90
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 18 lipiec 2008
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Lip 2008
Posty: 182
Sk±d: Izabelin (pod W-wÄ…)
Wys³any: 2008-09-25, 18:00   

Ooo, nowy sprężynowiec się narodził. A gleba przy biegu to normalne. Sam jedną zaliczyłem, ale nie po chodniku (na szczęście) :P . Miłego skakania \Methiot !!! :D
_________________
DERBI DRD PRO 50 SUPERMOTARD Malossi - replica

I'm back! Nie było mnie 3 miechy z powodu braku neta po przeprowadzce. Mam do nadrobienia 340 postów... Dzięki za życzenia.
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania