Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Co dla mnie, 90 kg, 183 wzrostu, 19lat :D
Autor Wiadomo¶æ
trebor 

Powerizer: Brak
Wiek: 33
Do³±czy³: 19 Cze 2007
Posty: 49
Sk±d: Wielkopolska
Wys³any: 2009-04-11, 20:22   Co dla mnie, 90 kg, 183 wzrostu, 19lat :D

Witam wszystkich

Jestem na tym forum prawie od 2 lat :D i już wiele razy byłem bliski kupienia powerizera :D
Ale myślę że już niedługo nadejdzie ta chwila.

Trochę kasy zgarnę gdyż za kilka dni imieninki i mam jeszcze parę rzeczy do spieniężenia, resztę kwoty na raty i myślę że w końcu będę posiadaczem powerizera :D

Tylko teraz odwieczne pytanie jaki model dla mnie:
Mam 90 kg (i będzie spadać gdzieś tak do 80-85kg - dieta, ciekawi ile już schudłem? xD), 183cm wzrostu i do tego mam 18 lat.
Mam chęci na salta i ogólnie akrobatykę :P (niech nikt mi nie mówi ze z moją wagą się nie da. FF kręcę bez powerków :P )
Uważam że powinienem się zastanowić nad M100 i M110 :D

A teraz pytania z innej beczki:
1. Jak jest z kolanami podczas skoków? Mocno dostają czy raczej na inne miejsca rozchodzi się siła??
2. Skąd Wy zebraliście kasę na swoje powerki? raty, rodzice, zarobiliście, a może w jakiś inny sposób?
3. Nie są w najbliższej przyszłości planowane jakieś promocje?(niższe ceny, ochraniacze gratis itp.)

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam
 
     
Kar 

Powerizer: M60
skacze od:: Luty '09
Pomóg³: 3 razy
Wiek: 30
Do³±czy³: 14 Lis 2008
Posty: 160
Sk±d: Warszawa
Wys³any: 2009-04-11, 21:01   

Moim zdaniem zdecydowanie M100. Wszyscy mówią, że im większy model tym lepsze efekty. Ja tam myślę że max. to o jeden model większe ( żeby z nich wycisnąć jak najwięcej). Masa myślę że do salt nie ma bardzo dużo do gadania, bardziej siła i wyczucie powerków na nogach. No i oczywiście umiejętność robienia FF bez się przyda, ale jak poczujesz te dodatkowe 7kg na nogach to będziesz wiedział że do salta to tak nie hop siup. ( dla mnie 7kg to ok. 1/7 wagi , więc całkiem dużo, tobie powinno być łatwiej) Może nauka salt w moim przypadku jest też trochę ograniczona przez względy psychiczne- nie mogę się przekonać do piaskownicy. Może jak bym miał salkę + materace to może miałbym większe szanse się nauczyć.



1. Kolana podczas skoków tak bardzo nie bolą dopóki źle nie wylądujesz ( nie wygną się w nie tą stronę), dopiero wtedy mogą zaboleć , ale dość szybko przechodzi. Ważna jest oczywiście rozgrzewka, przynajmniej lekka przed używaniem - ograniczy bóle. Od tego żeby "dostawać" jest sprężyna. Ogólnie najmocniej moim zdaniem pracują mięśnie brzucha i pleców, trochę mniej nogi. No i oczywiście przydatna jest ogólna kondycja fizyczna.



2. Odkładałem
 
     
MarradXD 

skacze od:: 03.03.2009
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 28
Do³±czy³: 11 Lut 2009
Posty: 44
Sk±d: Szczecin
Wys³any: 2009-04-11, 21:03   

Nie jestem specjalistą ale uważam że powinieneś wziąść albo M100 chyba że tak jak mówisz schudniesz to weź M90 (lepiej będziesz się wybijał nie będzie za ciężko lecz akurat). Ja wziełem za duży model o 1 rozmiar i musze przyłożyć trochę więcej siły do skakania.

Odpowiedzi:

1. To tak kolana mnie po skakaniu nie bolą, raz kiedy biegałem troche podskakiwałem i chodziłem bolały mnie barki. A i ostatnio po mocniejszym skakaniu zazwyczaj prubuje nogi do klatki ale chciałem sprubować do tyłu w bok, wywruciłem się na kolana a potem na ręce i mnie trochę plecy bolały, ale już przestały.

2.Ja dostałem od rodziców na urodziny, akurat była jeszcze świąteczna cena :)

3.Tego nie wiem, może planują jakąś zniżke wielkanocną?

[ Komentarz dodany przez: lukassus: 2009-04-11, 22:35 ]
MarradXD - dwója za ort.! :-)
 
 
     
Kar 

Powerizer: M60
skacze od:: Luty '09
Pomóg³: 3 razy
Wiek: 30
Do³±czy³: 14 Lis 2008
Posty: 160
Sk±d: Warszawa
Wys³any: 2009-04-11, 21:30   

MarradXD napisa³/a:


1. To tak kolana mnie po skakaniu nie bolą, raz kiedy biegałem troche podskakiwałem i chodziłem bolały mnie barki. A i ostatnio po mocniejszym skakaniu zazwyczaj prubuje nogi do klatki ale chciałem sprubować do tyłu w bok, wywruciłem się na kolana a potem na ręce i mnie trochę plecy bolały, ale już przestały.





Ja tam, już się nauczyłem jakichś podstawowych typu Backscratcher, podwójny grab z tyłu, jedna noga do przodu , druga do tyłu ( jak w avie Lukka). Próbuję też rozkroczkę ( czy jak kto woli - Wysoki szpagat), za pierwszym razem przy trzepaku mi nie wyszło lądowanie- trochę mięśnie nadciągnąłem, teraz powoli mi zaczyna już wychodzić, ale bez trzymania się czegoś nadal się boję ;-) Wszystko jest kwestią treningu i przełamania się.
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2009-04-11, 21:38   

trebor - długo jesteś na forum, sporo się naczytałeś, nie raz sam doradzałeś innym, więc co tu doradzać tobie, sam wiesz najlepiej, co dla siebie wybrać :D

Skakałem nawet z bólami w kolanach, bo tutaj wszystko idzie w sprężyny. Jeśli ma się jakiekolwiek wątpliwości, trzeba udać się do lekarza.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2009-04-12, 18:38   

Jak sam wiesz bo jesteś na tym forum dość długo , wybór powerków jest sprawą bardzo osobistą. Ważne żeby pamiętać że za "mocny " sprzęt na początek może zabić zabawę a nawet nabawić bólu wyżej wspomnianych kolan.

Przy bardzo intensywnym skakaniu ( a był taki okres w zeszłym roku ) ekipa z krakowa była na glukozaminie a to właśnie w związku z kolanami. Jeżeli od początku będziesz przyjmował glukozaminkę to nie powinno być problemu z kolanami nawet przy intensywnych treningach. Ja osobiście cierpiałem jeszcze na dość mocno zbite kręgi. Wspomniane dolegliwości nie śa szczególnie uproczywe i są do wyeliminowania ale warto o nich wspomnieć.
 
 
     
trebor 

Powerizer: Brak
Wiek: 33
Do³±czy³: 19 Cze 2007
Posty: 49
Sk±d: Wielkopolska
Wys³any: 2009-04-12, 20:50   

Glukozaminę (artresan) biorę cały czas, a to w związku z chodzeniem na siłownię :D

Ok czyli wybór padł na M100. M110 rzeczywiście mógł by być za mocny i popsuł by mi zabawę ze skakania.

Czyli teraz czekam na przypływ gotówki. Jak już zamówię to na pewno się pochwale w tym temacie :D

Dzięki wszystkim za rady :)
Pozdrawiam
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania