Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu! Strona Gwna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  Uytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Ogoszenie 

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Zamknity przez: lukassus
2011-01-13, 20:57
Najwygodniejsze ochraniacze
Autor Wiadomo
BlazakoV 
Homo Ignavus

Powerizer: M70
skacze od:: Wszesień '09
Wiek: 34
Doczy: 14 Wrz 2009
Posty: 25
Skd: Bodzew/WWa
Wysany: 2009-09-14, 16:08   Najwygodniejsze ochraniacze

Witam wszystkich!

I od razu do rzeczy: o dziwo, szczudłoskoczki zaczynam kupować od ochraniaczy. :) I mam tutaj pytania do doświadczonych użytkowników - co wybrać? Kryterium jest jedno - ma to być wygodne i nie krępować ruchów. "Przede wszystkim bezpieczeństwo" to frazes, praktycznie jeżeli nie kupuje się chińskiego chłamu wszystko zapewnia dobrą ochronę - natomiast nie mam zamiaru nosić na sobie ciężkiej zbroi, w której poruszanie się do katorga czy kasku uciskającego podbródek z luźno latającymi szorstkimi paskami. Nie o to tutaj chodzi.

Co do kolan sprawa jest prosta - nikt nic lepszego od Alt (Alta) nie skonstruował, brać airsoftowa jest w tej sprawie jednomyślna. Przy okazji będą dwie pieczenie na jednym ogniu - już się przekonałem jak bardzo kucnięcie na wystające druty potrafi być bolesne.

Natomiast mam pytania co do kasku, nadgarstków i łokci. Co polecacie? Rozejrzałem się po forum, parę osób przyznało się używania sprzętu TSG - ale jakie konkretnie modele? Jaki sklep (tylko wysyłkowy) polecacie?
_________________
Nie ma przypadków!
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomg: 16 razy
Wiek: 34
Doczy: 29 Maj 2007
Posty: 666
Skd: Kraków
Wysany: 2009-09-14, 17:20   

Jeżeli kryterium koszt nie zostalo wyszczególnione to:
Łokcie TSG FORCE I( jednym słowem kapitalne)
Nadgarski TSG profesional ( lepszych póki co nie widziałem)
Kolana , ja używam TSG ALL TERRAIN ale jeśli będziesz mial sprzęt z standardowym "kolankiem" to wtedy musisz zakładać pod obręcz bandaż. Nie widziałem na żywo TSG FORCE ale mogłyby być dobre. Zresztą jeśli będziesz miał standardowe kolanko to użyj siatkarskich.

To jest bardzo drogi sprzęt i w Polsce niemal nie dostępny
Kolana gdzieś widziałem za 100zł
Łokcie Force I to około 50-60 euro
Nadgarski to około 20-25 euro

Ostatnio widziałem ochraniacze Pro-tec , które chyba bazują na TSG a są tańsze , też możesz poszukać. Nadgarstki wyglądają identycznie a łokcie są identyczne z TSG all terrain. Kolana też mają jak all terain , kosztują odpowiednio około 50-60 , 90-100 , 80-90 , ale poszperaj po necie może taniej gdzieś znajdziesz.
 
 
     
BlazakoV 
Homo Ignavus

Powerizer: M70
skacze od:: Wszesień '09
Wiek: 34
Doczy: 14 Wrz 2009
Posty: 25
Skd: Bodzew/WWa
Wysany: 2009-09-14, 18:09   

Dzięki za odpowiedz,

Zamówienia zza granicy odpadają. Koszty przesyłki to raz, brak gwarancji to dwa, a to, że superekstrahipermegaultra ochraniacze mogą się okazać o numer za małe to trzy.

Niestety, ani łokci ani nadgarstków które polecasz w polskich sklepach nie widzę. Kolana wezmę jeżeli Alty nie zdadzą egzaminu. No i pozostaje kask.

Ochraniacze Pro-tec na kolana są bardzo, bardzo nie wygodne - przynajmniej jeżeli chodzi o te: http://www.vest.pl/produc...-ST-CZARNE.html . Dla tego co do tej firmy jestem ostrożny - i czekam na opinie użytkowników.

Co do kosztów - oszczędny płaci dwa razy. Wolę rozbić sobie zakupy na kilka partii niż kupić coś, czego będę żałował, albo po miesiącu wymieniał.
_________________
Nie ma przypadków!
 
     
Dany 
Bez Granic


Powerizer: Spreżyny PoweriSer 120+ rama PoweriZer
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 2009
Pomg: 1 raz
Wiek: 30
Doczy: 29 Pa 2008
Posty: 369
Skd: Koszalin
Wysany: 2009-09-14, 19:08   

BlazakoV, - Witamy na Najbardziej rozskakanym forum w cyberprzestrzeni

BlazakoV napisa/a:
o dziwo, szczudłoskoczki zaczynam kupować od ochraniaczy.


Ja również tak zrobiłem :P
Najlepsze ochraniacze na kolana to siatkarskie z grubą wkładką , bo praktycznie nie masz wtedy luzu na lini kolanko a twoje kolano.
A co do firmy ... to ja osobiście kupiłem za 29zł Ochraniacze Siatkarskie firmy ALLRIGHT .
A dla wygody władam pod to jeszcze ochraniacze na deske/rolki , ale to dla wygody bo jak na 16 latka mam przecietną wielkość nogi i nawet z siatkarskimi mi latają ale to dla tego iż wygniotł sie co nieco :P
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomg: 16 razy
Wiek: 34
Doczy: 29 Maj 2007
Posty: 666
Skd: Kraków
Wysany: 2009-09-14, 19:50   

Teoretycznie na kolana możesz wziąć tylko ochraniacze siatkarskie , jeżeli bierzesz ze standardowym kolankiem. Będzie zdecydowanie najwygodniej. Jeżeli byś brał z nowym kolankiem (na rzepy), to wtedy jest już potrzebn jakaś lepsza ochrona kolana.
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 43
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
Wysany: 2009-09-14, 21:10   

BlazakoV - witaj na najbardziej rozskakanym forum w Polsce.

Jak do nas trafiłeś?

BlazakoV napisa/a:
jeżeli nie kupuje się chińskiego chłamu

w Chinach produkowane są towary najdroższych światowych marek - za dużo wrzucasz do jednego worka
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
BlazakoV 
Homo Ignavus

Powerizer: M70
skacze od:: Wszesień '09
Wiek: 34
Doczy: 14 Wrz 2009
Posty: 25
Skd: Bodzew/WWa
Wysany: 2009-09-14, 22:24   

Jak trafiłem? Wpisałem w pasek adresu Powerizer, i kliknąłem w zakładkę "forum". :) A o samym sprzęcie dowiedziałem się z jakiejś strony z gadżetami jakiś rok temu. Ostatnio sobie przypomniałem, a że mam odłożone trochę kasy i wypadałoby nad kondycją popracować, nakręciłem się i ot, cała historia. :)

Niestety, z tymi Chinami w dzisiejszych czasach to jak najbardziej racja. Inaczej szczudłoskoczi kosztowałyby 2x tyle lub producent zarobiłby 2x mniej. Ale w tym kontekście chodziło mi tutaj o no-name'y.
_________________
Nie ma przypadków!
 
     
oYe 
Disek

Doczy: 02 Wrz 2009
Posty: 17
Wysany: 2009-09-15, 13:53   

Ja tam skacze bez niczego... kolega tylko na kolana uzywa sciagaczy zeby "kolanka" nie poobcierały mu nóg :)
ale jeżeli chcesz coś taniego to chyba takie zwykłe ochraniaczke nadgarstkowe na rolki Ci powinny starczyc i do tego kask :]

pozdro
 
     
BlazakoV 
Homo Ignavus

Powerizer: M70
skacze od:: Wszesień '09
Wiek: 34
Doczy: 14 Wrz 2009
Posty: 25
Skd: Bodzew/WWa
Wysany: 2009-09-15, 16:26   

Nie chcę taniego - chcę wygodnego. To najważniejsze kryterium. Oczywiście, że bez niczego byłoby optymalnie :) - starte łokcie czy kolana to nie problem - ale jakoś nie marzy mi się operacja kolan lub nadgarstków.

Poszukiwania nadgarstków (od tego oczywiście po nakolannikach zacznę) TSG zarzuciłem, w Polsce po prostu taki produkt nie istnieje. W ogóle z firmowymi ochraniaczami na nadgarstki jest słabo.


Znalazłem coś takiego - http://www.rowerowy.com/u...rstek/wristwrap - zainteresowała mnie zwłaszcza wersja lite, choć inne nie są wykluczone. Używa ktoś?
_________________
Nie ma przypadków!
 
     
payonk 
powoli zaczyna się wznosić


Powerizer: m70 + full KrKochrona
skacze od:: 20.08.2008
Wiek: 35
Doczy: 18 Sie 2008
Posty: 127
Skd: Warszawa
Wysany: 2009-09-15, 16:40   

http://www.allegro.pl/ite...stek_pings.html nie chce reklamowac, ale uzywam i polecam wlasnie te. z nimi jest jak z jabolem- tanio i dobre ;]
_________________
Co masz zrobić dziś, zrób pojutrze
Masz 2 dni wolnego
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomg: 16 razy
Wiek: 34
Doczy: 29 Maj 2007
Posty: 666
Skd: Kraków
Wysany: 2009-09-15, 17:51   

Kolana wybierz ochraniacze siatkarskie , są zdecydowanie najwygodniejsze !
Na nadgarstki nie żałuj a łokcie nie muszą być jakieś pro.
 
 
     
BlazakoV 
Homo Ignavus

Powerizer: M70
skacze od:: Wszesień '09
Wiek: 34
Doczy: 14 Wrz 2009
Posty: 25
Skd: Bodzew/WWa
Wysany: 2009-09-15, 18:13   

@payonk, A jak z wygląda sprawa z noszeniem? Nic nie uciska, drapie, zahacza, drażni?

Ochraniacze siatkarskie... a konkretniej jakieś modele, czy tutaj dowolnie? Zaznaczam, że będę zawsze chodził w długich spodniach (luźny mundur).
_________________
Nie ma przypadków!
 
     
Dany 
Bez Granic


Powerizer: Spreżyny PoweriSer 120+ rama PoweriZer
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 2009
Pomg: 1 raz
Wiek: 30
Doczy: 29 Pa 2008
Posty: 369
Skd: Koszalin
Wysany: 2009-09-15, 18:23   

Marcin ( CHILDOFJAH ) Powiedz skad wziąłeś te ochraniacze na nadgarstki ??
A siatkarskie nie uciskają tylko ja mam na tyle ochraniacza taka dziurke to pasek czasami sie wżyna , no ale wystarczy naciagnac i jest git nie ma problemu poswiecic tą 1-2 sekundy dlużej ???
 
 
     
ChildOfJah 
Citius, Altius, Fortius!


Powerizer: M110
Pomg: 4 razy
Wiek: 36
Doczy: 18 Maj 2009
Posty: 146
Skd: Koszalin / Kołobrzeg
Wysany: 2009-09-17, 11:10   

Ochraniacze na nadgarstki to zwykłe ochraniacze jak na rolki odpowiednio dobrane do wagi :) i dają rade :p
a Jeśli chodzi o ochraniacze siatkarskie to najlepsze są o takie ;)
http://sklep.sport-studio...=1&did=4&id=195

Chociaż sam używam swoich starych ale w tych też zdarzało mi się skakać ;) bo ogólnie to jeszcze siatkówke trenuje ;D
_________________
"Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu"
 
 
     
BlazakoV 
Homo Ignavus

Powerizer: M70
skacze od:: Wszesień '09
Wiek: 34
Doczy: 14 Wrz 2009
Posty: 25
Skd: Bodzew/WWa
Wysany: 2009-09-17, 17:39   

Ochraniacze na nadgarstki MUSZĄ zapewniać taką swobodę, aby dało się bez przeszkód zrobić... pompkę. Gwarantują wtedy to, że uda Ci się bez przeszkód podnieść. Używałem dziś takich prostych na rolki - jest słabo - na szczęście jutro powinny przyjść te, o których pisałem.
_________________
Nie ma przypadków!
 
     
Dany 
Bez Granic


Powerizer: Spreżyny PoweriSer 120+ rama PoweriZer
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 2009
Pomg: 1 raz
Wiek: 30
Doczy: 29 Pa 2008
Posty: 369
Skd: Koszalin
Wysany: 2009-09-17, 17:46   

Ogółęm to dopiero próba salta skłoniła mnie do założenia ochraniaczy choć nie wiem czemu ??? Marcin włożył kask to ja tak jakoś też ,on założł ochraniacze na nadgarstki to ja też dziwne , ale normalnie to chyba po pierwszych próbach salta na betonie zdejme kask.
 
 
     
BlazakoV 
Homo Ignavus

Powerizer: M70
skacze od:: Wszesień '09
Wiek: 34
Doczy: 14 Wrz 2009
Posty: 25
Skd: Bodzew/WWa
Wysany: 2009-09-17, 18:32   

Kask się wydaje niepotrzebny do czasu pierwszego bliskiego stodkania z betonem lub słupkiem/barierką/ławką obok betonu stojącego. Tak jak na nartach, tak samo na tym można bez, ale pamiętaj, że może cię czekać szycie, o ile nie coś powazniejszego. Jeżeli z jakiegoś powodu upadniesz w tył - robi się naprawdę nieciekawie. Zwłaszcza, kiedy zabierasz się za -bądź co bądź - ryzykowne ewolucje.

O ile łokcie z czystym sumieniem możesz sobie darować, o tyle nadgarstki to podstawa - upadnij na beton bez nich kilka razy (lub raz a porządnie), a potem w przyszłości chodź na rechabilitację. Nie polecam.
_________________
Nie ma przypadków!
 
     
Dany 
Bez Granic


Powerizer: Spreżyny PoweriSer 120+ rama PoweriZer
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 2009
Pomg: 1 raz
Wiek: 30
Doczy: 29 Pa 2008
Posty: 369
Skd: Koszalin
Wysany: 2009-09-17, 18:53   

BlazakoV napisa/a:
chodź na rechabilitację. Nie polecam.


Daj se spokój :P
Ja od akro to praktycznie nadgarstkow i kolan nie mam :D
 
 
     
BlazakoV 
Homo Ignavus

Powerizer: M70
skacze od:: Wszesień '09
Wiek: 34
Doczy: 14 Wrz 2009
Posty: 25
Skd: Bodzew/WWa
Wysany: 2009-09-17, 19:01   

Masz 15 lat. Za 5 zaczniesz to czuć, za 10 zaczniesz żałować. Ale Twój wybór, przecież Cię nie zmuszę. Tylko żebyś potem nie mówił, że nikt Cię nie ostrzegał.
_________________
Nie ma przypadków!
 
     
Dany 
Bez Granic


Powerizer: Spreżyny PoweriSer 120+ rama PoweriZer
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 2009
Pomg: 1 raz
Wiek: 30
Doczy: 29 Pa 2008
Posty: 369
Skd: Koszalin
Wysany: 2009-09-17, 19:04   

Trudno.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczące szczudła - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudłoskoczki - siedmiomilowe szczudła - dostępne marki - skaczące buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudła - jumping stilts - powerizers - szczudła powerizer - szczudła do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudła - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoła Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoła sportów ekstremalnych - szczudła do skakania