Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu! Strona Gwna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  Uytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Ogoszenie 

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Backflip
Autor Wiadomo
Dany 
Bez Granic


Powerizer: Spreżyny PoweriSer 120+ rama PoweriZer
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 2009
Pomg: 1 raz
Wiek: 30
Doczy: 29 Pa 2008
Posty: 369
Skd: Koszalin
  Wysany: 2009-09-20, 09:33   Backflip

Mam pytanie do forumowiczów czy macie jakieś pomysły jak nauczyc sie owego backflipa ???
normalnie umiem na trampolinie tez spoko ale na powerizerach to dla mnie wydaje się być niemożliwym :szok: widzieliście video jak kacper uczył się salta w tył ??? robił to na linkach holowniczych :



ale jest też motyw z materacem i to było by bardziej realne w moim przypadku .Ale jest jeden haczyk , jeżeli chciałbym się nauczyć salta w tył to musiałbym wyjśc w górę i mogłbym nie dolecieć do materac :rotfl: :rotfl: :rotfl: mogłbym zrobić salto w miejscu . I to już bardziej do Kacpra pytanko czy jak miałbym sie uczyć to jakie salto , w tył czy to z wyjściem w góre i patrzeniem się przed siebie????
 
 
     
gen100mek 
Wariat :)


Powerizer: M70ww w fazie oczekiwnia na zakup
skacze od:: 13.06.2008
Wiek: 32
Doczy: 16 Cze 2008
Posty: 286
Skd: Wolsztyn
Wysany: 2009-09-20, 10:20   

Ale kozak filmik :D
_________________
Poniższe stwierdzenie jest prawdziwe.
Powyższe stwierdzenie jest fałszywe.
 
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Doczy: 13 Cze 2007
Posty: 350
Skd: Kraków (2 metry nad ziemią)
Wysany: 2009-09-25, 09:33   

Jak tylko na akro będziemy to przerabiać to dam znać ze szczegółami.Z moich obserwacji wnioskuję, że wyglada to tak: Raczej pierwsza faza to patrzenie w górę na wprost, Ręce masz nad lub za głową.Ręce stoją w miejscu - ale łapiesz się nimi pod kolana, które dochodzą właśnie do rąk. Dalszy obrót głowy( 2 faza) i widzisz miejsce lądowania - wciąż na nie patrzysz, kiedy to ciało i nogi wciąż się obracając zmierzają do tego miejsca. W momencie uderzenia patrzysz przed siebie /pod kopyta ,odbicie w górę i potem gaszenie odbić lub kontynuacja skakania. Jeżeli coż źle napisałem - poprawcie mnie :)
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
Dany 
Bez Granic


Powerizer: Spreżyny PoweriSer 120+ rama PoweriZer
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 2009
Pomg: 1 raz
Wiek: 30
Doczy: 29 Pa 2008
Posty: 369
Skd: Koszalin
Wysany: 2009-09-25, 10:30   

salto to ja umim :P bez powerkow idzie mi lepiej :P

Ale jest taka teoria :rotfl: ze kto robi salto z ''miejsca'' a dokladniej skaczac w gore ze ten ostatni naskok przed saltem wykonywany jest z 0,5m w przód zobaczcie widac na wielu filmach . a z typem salta to chodzilo mi o to:

wychylajac glowe tylko w tyl zrobisz szybciej i do tego wiekszoc robi tym sposobem na poczatku

z patrzeniem sie przed siebie jast taki motyw ze rotacja jest podczas 1 fazy''zblokowana'' tym ze patrzysz sie przed siebie , ale za to osiaga sie lepsza wysokosc :P kurcze z ta reka trudno mi sie pisze.
 
 
     
Ryby 

Powerizer: PR90120
skacze od:: 15.04.10
Wiek: 30
Doczy: 16 Kwi 2010
Posty: 47
Skd: Racibórz
Wysany: 2010-05-06, 09:42   

Po tym jak przeczytałem ten temat ogarnęła mnie jakaś dzika żądza na zrobienie salta- wszystko było by w porządku gdyby nie to że nawet bez powerka nie umiem go zrobić a na powerku uczę się skakać- jeśli zaraz ktoś mi ambicji nie zgasi to chyba sobie krzywdę zrobię. Ale jest też nadzieja którą odnalazłem w słowach podpisu jednego z użytkowników:

Kiedy czegoś bardzo pragniesz to cały Wszechświat dąży potajemnie by spełnić to pragnienie - Alchemik, Paulo Coelho

Więc może nic mi nie będzie i nawet czegoś się nauczę
( Jak to powiedział Jan Hus na stosie: O święta naiwności- to podobno były jego ostatnie słowa... zgrozą powiało. Czujecie?).



Jak się nauczyć? Zaoszczędzić trochę pieniędzy i wybrać się do acroschool (wersja dla rozważnych, roztropnych, ostrożnych) lub kombinować gdzieś na własną odpowiedzialność ( wersja dla nierozważnych nieroztropnych, nieostrożnych) .
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 43
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
Wysany: 2010-05-06, 10:55   

Ryby - przede wszystkim musisz poćwiczyć pod fachowym okiem skakania bez powerków.

Wczoraj próbowałem z zabezpieczeniem backflipów - bez powerków nie potrafię, z powerkami nawet 3 razy coś tam sam wykręciłem i ustałem. Nie jest to łatwe.

Na treningach AcroSchool są idealne warunki, aby nauczyć się skakać salta.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
Ostatnio zmieniony przez lukassus 2010-05-11, 14:59, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Ryby 

Powerizer: PR90120
skacze od:: 15.04.10
Wiek: 30
Doczy: 16 Kwi 2010
Posty: 47
Skd: Racibórz
Wysany: 2010-05-06, 11:19   

Ja spróbuję się bez powerków nauczyć tego b-flipa, jeśli mi się uda to przeniosę to na powerka jednak f-flipa to już będę się uczył najprawdopodobniej a acroschool.
 
     
belisima12 
why?


Powerizer: M70,M90
skacze od:: 2008
Pomg: 1 raz
Wiek: 29
Doczy: 29 Lip 2008
Posty: 47
Skd: Rybnik
Wysany: 2010-05-06, 11:47   

Ryby,
Już to kiedyś pisałem wg mnie dużo łatwiej się kręci flipy na powerkach. Na ziemi nie umiem b flipa, f flipa ładnie kręcę. Na powerku z frontem nie ma problemu a b flipa mogę przekręcić nawet. Back flip jest dużo łatwiejszy ale gorszy na psychikę. Polecam ci naukę f flipa w piaskownicy (ja od tego zaczynałem) nie da się spaść na głowę co najwyżej na plecy w najgorszym wypadku cię zapowietrzy... Jak zaczniesz dokręcać na nogi to możesz to przenieść na łajzerki. Ja z początku popełniałem parę błędów które się czuje np. wybijałem się nie do góry tylko w przód i były problemy z dokręceniem... ważne jest złapanie nóg (kolan) w czasie lotu. Jak wybijesz się do góry i dobrze zgrupujesz to wylądujesz czysto na nogi. Nie polecam poradników z youtue ponieważ w 90% są tam teksty typu: "jak jesteś głową w dół szukaj miejsca do lądowania" Nie wiem może ja jestem inny i moje oko nie wyłapuje obrazu tak szybko żebym coś podczas tego flipa widział ale dobra.... Nie wiem czy wszystko dobrze ująłem bo zmęczony trochę jestem i mogę głupoty pisać :p
_________________
Why?
Ostatnio zmieniony przez belisima12 2010-05-06, 11:48, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 43
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
Wysany: 2010-05-06, 11:47   

Zostało niewiele treningów AcroSchool do końca sezonu 2009/2010. Terminarz na stronie. Wybierz sobie najlepszy termin i przyjeżdżaj.

Oczywiście jest możliwość również zorganizowania treningu w innym terminie niż terminarz (wówczas koszty są inne, najlepiej jest zebrać całą grupę chętnych).
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
Dany 
Bez Granic


Powerizer: Spreżyny PoweriSer 120+ rama PoweriZer
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 2009
Pomg: 1 raz
Wiek: 30
Doczy: 29 Pa 2008
Posty: 369
Skd: Koszalin
Wysany: 2010-05-11, 14:29   

wazne jest aby najpierw nauczyc sie skakac salta bez powerkow tak jak napisal belisima12, dobrym treningiem bedzie skakanie na trampolinie .

SALTO W PRZÓD

łatwiej jest sie przełamac psychicznie to jest : sprobowac go ale trudniej wykonac to poprawnie


SALTO W TYŁ

łatwy trik , pozostaje tylko 1 problem psychika , własnie to nas blokuje przed wykonanie tego trcku (na pocztku ) .


mam nadzieje ze napisalem w miare poprawnie od strony technicznej , jak cos to poprawic :)
 
 
     
Murtrag 

Doczy: 29 Lip 2010
Posty: 6
Wysany: 2010-07-29, 18:42   

Witam
To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich serdecznie ;].
Dopiero czekam na moje szczudła, więc pewnie większość osób może uznać mój post za wymądrzanie się na temat, o którym nie mam pojęcia :/ dla swojej obrony mogę pokazać filmik z triczkiem, którego odwaliłem po 2 dniach jazdy na nartach ;p http://patrz.pl/filmy/crash-flip boleśnie się, wtedy przekonałem, że do tego tricku potrzeba większej skoczni.
Oglądałem trochę filmików i zaobserwowałem, że większość osób na szczudłach robi tempowe salta co jest chyba najlepszym rozwiązaniem, by nie przekręcić flipa, choć na początek polecał bym salto ze zgrupowaniem, bo jest chyba bezpieczniejsze i łatwiej się będzie przełamać.
Jeśli chodzi o wybicie to nie ma sensu wybijać się w tył :/ większość ludzi myśli, że to właśnie skok w tył daje możliwość obrotu, a to błąd! tracicie wysokość i rotację.
Nie zdecydowanym odradzam prób ;] można spróbować asekuracji, dobrej muzy albo wizyty u psychologa :P .
A tak w ogóle to przeglądam YT i widzę, że strasznie słaby poziom z tymi szczudłami jest!
Nie widziałem jeszcze żadnej pełnej śruby! żadnego corka(corkscrew) nawet side flipów nikt nie próbował! :znudzony: Wydaje mi się, że chyba coś wniosę do tego sportu :P
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 43
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
Wysany: 2010-07-29, 18:49   

Murtrag - witaj na najbardziej rozskakanym forum!

Już się nie mogę doczekać twoich video!
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
Murtrag 

Doczy: 29 Lip 2010
Posty: 6
Wysany: 2010-07-29, 19:03   

Samplera nie skleję, bo nie mam talentu do łączenia filmu z muzyką :/ zawsze kijowo mi to wychodziło. Poza tym to ciężko tu mówić o kręceniu filmików jak jeszcze nie miałem tego na nogach :rotfl: , ale pojedyncze crash'e szczególnie te najbrutalniejsze na pewno wrzucę. Szkoda tylko , że nie ma do tego specjalnego działu a o samym bf na szczudłach wypowiem się więcej jak tylko poskaczę troszkę na tym ;].
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 43
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
Wysany: 2010-07-29, 19:10   

Skupiamy się raczej na skakaniu, a nie kraszach. :)
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
ChildOfJah 
Citius, Altius, Fortius!


Powerizer: M110
Pomg: 4 razy
Wiek: 36
Doczy: 18 Maj 2009
Posty: 146
Skd: Koszalin / Kołobrzeg
Wysany: 2010-08-05, 21:33   

Murtrag, oby CI zapał nie przeszedł :) a wszystko będzie dobrze. Ja również czekam na efekty ciężkich treningów.
_________________
"Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu"
 
 
     
Murtrag 

Doczy: 29 Lip 2010
Posty: 6
Wysany: 2010-08-08, 21:06   

ChildOfJah, gdyby nie ta śliska trawa po deszczach to już bym się pewnie chwalił filmikami z front flipem, ale myślę, że jutro uda mi się dokręcić już do końca.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczące szczudła - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudłoskoczki - siedmiomilowe szczudła - dostępne marki - skaczące buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudła - jumping stilts - powerizers - szczudła powerizer - szczudła do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudła - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoła Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoła sportów ekstremalnych - szczudła do skakania