Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zamkniêty przez: lukassus
2009-10-21, 14:21
Osłony na sprężyny z otuliny
Autor Wiadomo¶æ
EMEK 
Kombinatorek


Powerizer: M80
skacze od:: 16.10.1009
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 36
Do³±czy³: 16 Pa¼ 2009
Posty: 61
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: 2009-10-20, 15:04   OsÅ‚ony na sprężyny z otuliny

Kilka skokow i nawet nie zauwazylem jak obtarłem nieco sprezyny.

Wpadłem wiec na pomysl zrobienia osłonek na sprężynki.
Kolega volox zrobił je z opon rowerowych i mysle, ze z czasem tez na to przejde, jednak nie chronią one za dobrze przy upadkach w tył, a jako poczatujacy wywijam różne rzeczy.

Sprężyny na początek ochroniłem rurą termokurczliwą, a na to wsadziłem otulinę do rur CO z praktikera.
Na wszystko wydałem 13zł

+
Ochrona przed uderzaniem sprezynami o siebie
Ochrona przed upadkami powerizera, kiedy zle oprę o ścianę itp
Amortyzacja uderzeń "w tył" sprężyny, czyli upadki
Minimalizacja szoku termicznego materialu przy wahaniach temperatury dom/dwór
Koszt :)

-
Przy wiekszych upadkach otulina może byc jednorazowa, choć ja kupiłem dość "gęstą" i twardą.

Efekt końcowy na foto.

20102009056.jpg
Plik ¶ci±gniêto 405 raz(y) 62.15 KB

 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2009-10-20, 15:14   

EMEK - bardzo ciekawy mod. Gratulacje pomysłowości.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
EMEK 
Kombinatorek


Powerizer: M80
skacze od:: 16.10.1009
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 36
Do³±czy³: 16 Pa¼ 2009
Posty: 61
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: 2009-10-20, 15:20   

Rura termokurczliwa naprawde dobrze chroni, jednak odczuwam zmniejszenie sprezystosci powerizera o kilka %.
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2009-10-20, 15:26   

o to właśnie chciałem zapytać; jak się skacze z tą modyfikacją?
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
EMEK 
Kombinatorek


Powerizer: M80
skacze od:: 16.10.1009
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 36
Do³±czy³: 16 Pa¼ 2009
Posty: 61
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: 2009-10-20, 15:34   

Otulina jest na tyle lekkim i gietkim materialem, ze nie ma zadnej roznicy.
Stawia zapewne większe opory powietrza, jednak uwidaczniać one sie mogą dopiero przy prędkościach większych, niż wiekszość z nas osiąga (40km/h ??)

Zgrzana rura, jest juz jednak dość sztywna. Ja jestem na ogół "czepliwy" o takie sprawy, ale podejrzewam ze przecietny użytkownik nie poczuje różnicy. Mam wrażenie, że różnica spreżystości mieści sie w granicach przedziału nowych sprężyn na wyjsciu z fabryki.
 
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Do³±czy³: 13 Cze 2007
Posty: 350
Sk±d: Kraków (2 metry nad ziemiÄ…)
Wys³any: 2009-10-20, 17:56   

Ciekawa modyfikacja :) Uważam jednak, że akurat w moim przypadku nie sprawdziłaby się. Jeszcze bardziej zaczepiałbym jednym szczudłem o drugie , w pewny momencie jest to niebezpieczne - sa teraz dużo grubsze niż bez tych otulin. Znając siebie, to raczej nie zahaczam jednym o drugie, ale jak już to zrobię to wywalam ładną dziurę z boku osłony szczudła - taka pinka poszłaby na wiór. Jak dla mnie to wygląda to trochę kiepsko, jakby szczudła miały jakiś kostium :/
Pomysł z oponą rowerową uważam za bardzo dobry i skuteczny. Obecnie nie potrzebuję/potrzebujemy takich modyfikacji. Osłona sprężyny w naszych 7leagueboot jest wykonana z grubego na 4 mm żółtego plastiku. Wytrzymuje nie lada uderzenia ;)
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
Matizus 
v-ce ekspert


Powerizer: PR90120
skacze od:: 2005
Pomóg³: 6 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Maj 2007
Posty: 221
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2009-10-20, 21:43   

walec napisa³/a:
Osłona sprężyny w naszych 7leagueboot jest wykonana z grubego na 4 mm żółtego plastiku. Wytrzymuje nie lada uderzenia


Plastik ogranicza działanie sprężyny, ponieważ jest mało elastyczny przez co zmniejsza komfort użytkowania sprzętu.

Większość z nas woli Powerizer'y z cienką osłonką, aby ładnie je 'wydesignować' pod siebie i swój styl i nie pozostawanie monotonnym.

Bym zapomniał walec czytałeś regulamin?
Cytat:
8. Zabrania się umieszczania linków do stron konkurencji a także promowania produktów, nie znajdujących się w ofercie Powerizer.pl.
9. Zabrania się porównywania oferty Powerizer.pl do produktów konkurencji. Forum ma na celu przekazanie jak największej ilości informacji o produktach oferowanych przez Powerizer.pl.

@top
EMEK bardzo ładna modyfikacja i idealne rozwiązanie na zbliżającą się wielkimi krokami srogą zimę. :)
_________________
Idziesz kicać?
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2009-10-20, 21:56   

walec napisa³/a:
sprężyny w naszych

w moich są takie same. Ech te ostatnio pisane twoje/moje i wplatanie innych tekstów. Serio Piotrek, bez klasy totalnie.
Osłony tak na prawdę są potrzebne tylko dla początkujących. Jest to w sumie element zbędny, gdyż obciążą sprzęt i ogranicza jego funkcjonowanie. Im lżejsze i cieńsze, tym lepiej.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
EMEK 
Kombinatorek


Powerizer: M80
skacze od:: 16.10.1009
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 36
Do³±czy³: 16 Pa¼ 2009
Posty: 61
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: 2009-10-21, 09:12   

Cytat:
Osłony tak na prawdę są potrzebne tylko dla początkujących.
Chodzę (skacze to za duzo powiedzianie) kilka dni, myślę że coś w tym jest. nakładając otulinke, bardziej myslalem o efektach ubocznych uderzenia o siebie sprezyn i innych "problemach" początkujących.
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2009-10-21, 09:22   

EMEK napisa³/a:
nakładając otulinke, bardziej myslalem o efektach ubocznych uderzenia o siebie sprezyn i innych "problemach" początkujących

i bardzo słusznie. Dobry mod :)
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
sakul 

Powerizer: M80
Wiek: 35
Do³±czy³: 15 Cze 2008
Posty: 36
Sk±d: WÄ™gierska Górka/ Krk/Wroc
Wys³any: 2009-10-21, 09:57   

Matizus napisa³/a:
Plastik ogranicza działanie sprężyny, ponieważ jest mało elastyczny przez co zmniejsza komfort użytkowania sprzętu.

Ściągnij plastik i poskacz żywotność sprężyny w Powerizerach drastycznie spadnie ;) no ale może będzie ci się przez chwile lepiej skakać :P
Matizus napisa³/a:

Większość z nas woli Powerizer'y z cienką osłonką, aby ładnie je 'wydesignować' pod siebie i swój styl i nie pozostawanie monotonnym.

Szczudła nie szczudła jedne są wykonane lepiej drugie gorzej w Powerizerach to raczej nazywa się ratowaniem sprzętu ;) ja dzięki małej modyfikacji skacze już ponad rok na moich szczudłach gdzie inni (którzy zakupili w podobnym terminie) już po kilka razy wymieniali sprzęt fakt faktem, że ciężej jest dobić sprężynę i człowiek się bardziej męczy ale przynajmniej sprzęt wytrzymuje dłużej :D
Matizus napisa³/a:

Bym zapomniał walec czytałeś regulamin?
Cytat:
8. Zabrania się umieszczania linków do stron konkurencji a także promowania produktów, nie znajdujących się w ofercie Powerizer.pl.
9. Zabrania się porównywania oferty Powerizer.pl do produktów konkurencji. Forum ma na celu przekazanie jak największej ilości informacji o produktach oferowanych przez Powerizer.pl.

I dlatego jest to trochę bez sensu bo ja chętnie poczytał bym o np oryginalnych POWERSKIPACH choć w Polsce chyba nikt nie skacze, chętnie poczytał bym o Siedmiomilowych butach, aż dziw bierze, że osoby skaczące na siódemkach jeszcze są na forum nikt ich nie wyrzucił. Na zmianę regulaminu nie ma co liczyć także trzeba by stworzyć nowe forum gdzie wszyscy mogli by znaleźć coś dla siebie bez względu na sprzęt, przechwalanki czy przepychanki, będzie mógł dzielić się radami nie mając tylko klapki na oczach.
Matizus napisa³/a:
EMEK bardzo ładna modyfikacja i idealne rozwiązanie na zbliżającą się wielkimi krokami srogą zimę. :)
Hmm a co to daje jak jest "sroga" zima?? :D
Według mnie modyfikacje zbyteczna bo jak już staniesz się pewniejszy w swoich skokach i ściągniesz tą otulinę to i tak będzie taka sytuacja, w której obijesz osłonkę prędzej czy później i tak to się stanie (a znając życie wytrzymałość otuliny to szybko ją ściągniesz bo za niedługo będzie wyglądać jak dziurawy poszarpany ser) Zresztą z tą modyfikacją sprzęt wygląda jak byś sam go sobie sklecił w piwnicy ale + za chęci. To jest tylko moje zdanie i pewnie za chwile będą głupie odpowiedzi, że jak mi się tutaj nie podoba to żeby sobie zrobił własne forum itd. Więc pozdrawiam wszystkich skoczków ;)
 
     
Matizus 
v-ce ekspert


Powerizer: PR90120
skacze od:: 2005
Pomóg³: 6 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Maj 2007
Posty: 221
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2009-10-21, 13:21   

sakul napisa³/a:
Szczudła nie szczudła jedne są wykonane lepiej drugie gorzej w Powerizerach to raczej nazywa się ratowaniem sprzętu ja dzięki małej modyfikacji skacze już ponad rok na moich szczudłach gdzie inni (którzy zakupili w podobnym terminie) już po kilka razy wymieniali sprzęt fakt faktem, że ciężej jest dobić sprężynę i człowiek się bardziej męczy ale przynajmniej sprzęt wytrzymuje dłużej


Osłonka służy do ochraniania sprzętu od uszkodzeń mechanicznych oraz zmian temperatur. Jest cienka, ponieważ nie potrzebna jest zbędna gruba osłonka dużo ważąca i ograniczająca działanie sprzętu. Ludziom pękały sprężyny, ponieważ z mojego punktu widzenia wychodzili z domu i wychodzili na dwór gdzie było 10-15 stopni i nie odczekali chwili, żeby sprężyna się 'przyzwyczaiła', no ale od czego jest gwarancja? :) Chyba lepiej skakać na nowej sprężynie, niż cały czas katować jedną?

sakul napisa³/a:
I dlatego jest to trochę bez sensu bo ja chętnie poczytał bym o np oryginalnych POWERSKIPACH choć w Polsce chyba nikt nie skacze, chętnie poczytał bym o Siedmiomilowych butach, aż dziw bierze, że osoby skaczące na siódemkach jeszcze są na forum nikt ich nie wyrzucił. Na zmianę regulaminu nie ma co liczyć także trzeba by stworzyć nowe forum gdzie wszyscy mogli by znaleźć coś dla siebie bez względu na sprzęt, przechwalanki czy przepychanki, będzie mógł dzielić się radami nie mając tylko klapki na oczach.


Jak widzisz osoby zarządzający forum są tolerancyjne i wyrozumiałe. Z czasem na pewno powstanie forum dot. bockingu i będziesz miał pełne pole do popisu. :padam:

sakul napisa³/a:
Hmm a co to daje jak jest "sroga" zima??


Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie zima często jest zimna. :looka: Daje to to, że masz lepiej ochronioną sprężynę przed zmianami temperatur. :luka:
_________________
Idziesz kicać?
 
     
EMEK 
Kombinatorek


Powerizer: M80
skacze od:: 16.10.1009
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 36
Do³±czy³: 16 Pa¼ 2009
Posty: 61
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: 2009-10-21, 14:06   

sakul napisa³/a:
Według mnie modyfikacje zbyteczna bo jak już staniesz się pewniejszy w swoich skokach i ściągniesz tą otulinę to i tak będzie taka sytuacja, w której obijesz osłonkę prędzej czy później i tak to się stanie (a znając życie wytrzymałość otuliny to szybko ją ściągniesz bo za niedługo będzie wyglądać jak dziurawy poszarpany ser)
Tu właśnie chodzi o ten okres do czasu poczucia sie pewnie. A jak poszarpie, to sobie nałoże nową za... 6zl.
sakul napisa³/a:
Zresztą z tą modyfikacją sprzęt wygląda jak byś sam go sobie sklecił w piwnicy
Prawda.
 
 
     
sakul 

Powerizer: M80
Wiek: 35
Do³±czy³: 15 Cze 2008
Posty: 36
Sk±d: WÄ™gierska Górka/ Krk/Wroc
Wys³any: 2009-10-21, 14:13   

Matizus napisa³/a:
sakul napisa³/a:
Szczudła nie szczudła jedne są wykonane lepiej drugie gorzej w Powerizerach to raczej nazywa się ratowaniem sprzętu ja dzięki małej modyfikacji skacze już ponad rok na moich szczudłach gdzie inni (którzy zakupili w podobnym terminie) już po kilka razy wymieniali sprzęt fakt faktem, że ciężej jest dobić sprężynę i człowiek się bardziej męczy ale przynajmniej sprzęt wytrzymuje dłużej


Osłonka służy do ochraniania sprzętu od uszkodzeń mechanicznych oraz zmian temperatur. Jest cienka, ponieważ nie potrzebna jest zbędna gruba osłonka dużo ważąca i ograniczająca działanie sprzętu. Ludziom pękały sprężyny, ponieważ z mojego punktu widzenia wychodzili z domu i wychodzili na dwór gdzie było 10-15 stopni i nie odczekali chwili, żeby sprężyna się 'przyzwyczaiła', no ale od czego jest gwarancja? :) Chyba lepiej skakać na nowej sprężynie, niż cały czas katować jedną?

Nie chcę się kłócić ale jak się nie znasz (nie skakałeś na sprzęcie z grubszą osłoną) to twoje wypowiedzi przyprawiają mnie o rogal na twarzy i za to ci sto kroć dzięki.
A co do tego że osobą rozwarstwiają się sprężyny to z tego co na forum czytałem większość tych przypadków działo się w lecie (czyt. ciepło temp.10stopni tylko późnym wieczorem) A po za tym aż dziw bierze, że moje sprężyny wytrzymują tak długo skoro należe do osób które nie czekają ze skakaniem jak wyjdą na zewnątrz, no ale skoro temp. tak bardzo wpływa na żywotność to mi trafiły się szczudła doskonałe :D
Matizus napisa³/a:

sakul napisa³/a:
I dlatego jest to trochę bez sensu bo ja chętnie poczytał bym o np oryginalnych POWERSKIPACH choć w Polsce chyba nikt nie skacze, chętnie poczytał bym o Siedmiomilowych butach, aż dziw bierze, że osoby skaczące na siódemkach jeszcze są na forum nikt ich nie wyrzucił. Na zmianę regulaminu nie ma co liczyć także trzeba by stworzyć nowe forum gdzie wszyscy mogli by znaleźć coś dla siebie bez względu na sprzęt, przechwalanki czy przepychanki, będzie mógł dzielić się radami nie mając tylko klapki na oczach.


Jak widzisz osoby zarządzający forum są tolerancyjne i wyrozumiałe. Z czasem na pewno powstanie forum dot. bockingu i będziesz miał pełne pole do popisu. :padam:

No tak wszechobecny pokój i miłość panuje :) Znikające posty itp :D :D
Matizus napisa³/a:
sakul napisa³/a:
Hmm a co to daje jak jest "sroga" zima??


Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie zima często jest zimna. :looka: Daje to to, że masz lepiej ochronioną sprężynę przed zmianami temperatur. :luka:


I wtedy sprężynką jest cieplusio i nic się im nie dzieje hihihi
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2009-10-21, 14:21   

sakul napisa³/a:
nie skakałeś na sprzęcie z grubszą osłoną

kto jak kto, ale Mati skakał już chyba na wszystkim (i na sprzęcie z grubszą osłoną, i na powerskipach).

zamykam temat. peace
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania