Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu! Strona Gwna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  Uytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Ogoszenie 

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Zamknity przez: lukassus
2010-09-19, 19:46
Ból kręgosłupa - co jest grane?
Autor Wiadomo
sadza122 


Powerizer: m70
skacze od:: 10 lutego 2009
Wiek: 28
Doczy: 05 Kwi 2009
Posty: 45
Skd: szczecin
Wysany: 2010-04-01, 20:34   Ból kręgosłupa - co jest grane?

Dziś poskakałem około 6 Godzin i podczas 5-6 godziny strasznie bolał mnie kręgosłup, śródstopie oraz palce u nóg .Poszedłem do lekarza ale lekarz powiedział że nie mam chorego kręgosłupa ani nic innego z wymienionych części ciala) może wy wiecie o co tu chodzi co robić żeby tak mocno nie bolało ??

Pozdrawiam Sadza122
_________________
:)
Ostatnio zmieniony przez lukassus 2010-04-01, 20:36, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 43
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
Wysany: 2010-04-01, 20:39   

sadza122 - dobrze, że byłeś u lekarza. Teraz idź do jeszcze jednego. Jakąś diagnozę/przyczynę bólu musi ci podać.

Bóle kręgosłupa czasami się zdarzają u skoczków. Często, gdy dobijają sprzęt. Ty najpewniej się przetrenowałeś. Zrób sobie przerwę, odpocznij, NIE przetrenowuj się i pomyśl nad jeszcze jedną wizytą u lekarza.

Poszperaj na forum - już chyba pisaliśmy o bólach w krzyżu.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
sadza122 


Powerizer: m70
skacze od:: 10 lutego 2009
Wiek: 28
Doczy: 05 Kwi 2009
Posty: 45
Skd: szczecin
Wysany: 2010-04-01, 20:43   

lukassus napisa/a:
Zrób sobie przerwę, odpocznij, NIE przetrenowuj się


tylko że nawet jak na 1 skakanie wyszedłem po zimie to też tak miałem (obowiązkowo rozgrzewka 30 minut)
_________________
:)
 
 
     
lestat162 
Jump Around

Powerizer: 7leagueboot S-Rex
skacze od:: 30 września 2009r
Wiek: 35
Doczy: 15 Wrz 2009
Posty: 96
Skd: Wrocław
Wysany: 2010-04-01, 20:57   

miałem dosłownie to samo. Jest to mimo wszystko kwestia odpowiedniej adaptacji mięśni do wysiłku. Najprawdopodobniej przetrenowałeś mięsień prostownik grzbietu (największy mięsień naszego ciała) i sąsiednie miejsce. Wcześniej zapewne nie uprawiałeś intensywnie żadnej dyscypliny sportu. Jak słusznie zauważył Łukasz, ból mógł się pojawić podczas dobijania sprężyn i cały zapas energii którego nie przyjęła sprężyna poszedł w kręgosłup. Są na to dwa rozwiązania, które przyjdą z czasem.
1) wzmocnisz mięśnie pleców i to one będą otrzymywały obciążenie, a nie kręgosłup. Ponadto poprawisz swoją prawidłową postawę ciała, co również będzie miało wpływ na komfort skakania. Konstrukcja mięśniowo-szkieletowa człowieka jest jak domek z kart lub domino. Jeden uraz może powodować kolejny, stąd mógł się pojawić również ból stóp.
2) poprawisz z czasem swoją technikę skakania i będziesz skakał w taki sposób, że nie będziesz dodatkowo obciążał kręgosłupa.

Również miałem podobne sytuacje. U lekarza nie byłem bo wiedziałem, czym to jest spowodowane. Rozgrzewałem się dokładnie i nawet końską maść stosowałem na bolące miejsca. Z czasem to minęło i również u Ciebie to minie. Jednak musisz wstrzymać się ze skakaniem do czasu pełnego powrotu do formy, może to potrwać nawet tydzień.

Taka ciekawostka - osoby systematycznie podejmujące aktywność ruchową nawet przy skrajnym wyczerpaniu mają szybszy proces restytucji (odnowy biologicznej) i szybciej dochodzą do siebie. Dotyczy to każdej dyscypliny sportu ze wzmożonym wy ;) siłkiem fizycznym.

Także nie przejmuj się tym specjalnie, ale też nie ryzykuj. Nikomu nie jest potrzebna długotrwała w leczeniu kontuzja zaraz na początku sezonu :) Wracaj do zdrowia i skacz dalej!
Pozdro :)
 
 
     
sadza122 


Powerizer: m70
skacze od:: 10 lutego 2009
Wiek: 28
Doczy: 05 Kwi 2009
Posty: 45
Skd: szczecin
Wysany: 2010-04-01, 21:13   

:/ :przestraszony: KURCZE akurat mam pare dni wolnego i chciałem nauczyć się wkoncu salta a tu mam zrobić przerwe :( ( to jest dla mnie PORAŻKA ;((
_________________
:)
 
 
     
lestat162 
Jump Around

Powerizer: 7leagueboot S-Rex
skacze od:: 30 września 2009r
Wiek: 35
Doczy: 15 Wrz 2009
Posty: 96
Skd: Wrocław
Wysany: 2010-04-01, 22:52   

spokojnie nie od razu Rzym zbudowano ;) aczkolwiek szacunek że już tak szybko planujesz uczyć się salta. Jednak do tego tym bardziej będzie Ci potrzebny odpowiedni odpoczynek wcześniej. Wbrew pozorom jest to dosyć męczące i można się nieźle ponaciągać przy nauce. A nie chcesz chyba sobie zrobić krzywdy zaraz na początku sezonu? Masz jedno zdrowie i jedno życie. Wykuruj się i skacz dalej, ale wszystko w ramach rozsądku :)
 
 
     
rad3c 


Powerizer: PRO 90120
skacze od:: 24 marzec 2010
Wiek: 37
Doczy: 15 Mar 2010
Posty: 13
Skd: Łuków
Wysany: 2010-04-01, 23:06   

lestat162 : jak sie dobrze wczytasz w anatomnie to najwieksze sa posladkowe, prostownik to tylko maly miesien w odcinku krzyzowym kregoslupa a jak chodzi o najwiekszy miesien plecow to z pewnoscia nie prostownik tylko tzw"najszerszy plecow":D
Do tego pasowalo by dodac ze jak bys nie mial rozwinietych miesni plecow klatki nog i czego kolwiek to kregosłup i tak bedzie odbieral najwiekszy inpet po skoku dziala jak sprezyna w twoim sprzecie.... sadza: Ty lepiej idz do pozadnego lekarza zamiast sluchac forum;)
 
 
     
sadza122 


Powerizer: m70
skacze od:: 10 lutego 2009
Wiek: 28
Doczy: 05 Kwi 2009
Posty: 45
Skd: szczecin
Wysany: 2010-04-01, 23:14   

od czasów jak mi zrywali paznokcia na żywca to do lekarzy mam wstręt :)
_________________
:)
 
 
     
lestat162 
Jump Around

Powerizer: 7leagueboot S-Rex
skacze od:: 30 września 2009r
Wiek: 35
Doczy: 15 Wrz 2009
Posty: 96
Skd: Wrocław
Wysany: 2010-04-01, 23:41   

rad3c oczywiście szanuję Twoją wypowiedź, jednak nie ma mięśnia najszerszego pleców tylko najszerszy grzbietu :) . Jednak masz rację, największy to jest pośladkowy :) miałem na myśli najdłuższy mięsień który wraz z mięśniem biodrowo-żebrowym tworzy prostownik grzbietu. Jego główną funkcją jest prostowanie i zginanie do tyłu grzbietu. Utrzymuje on równowagę tułowia w czasie chodzenia, a przy głębokim wdechu prostuje kręgosłup. A napisałem największy nie wiedzieć czemu :) . Zwracam honor :) . Anatomię kończyłem jakiś czas temu na studiach, jednak niektóre rzeczy zdążyłem zapomnieć, a po Twoim avatarze widzę, że jesteś w temacie na bieżąco :D .
Jednak co do stosunku mięśni do przyjmowanego obciążenia po skoku to nie do końca się zgodzę :) . Owszem, kręgosłup będzie obrywał, dopóki nie pojawi się dobra technika skakania, jednak mięśnie tak naprawdę trzymają wszystko w kupie. Wiadomo, że podczas ćwiczeń na szczudełkach pracuje 98% mięśni, ale podejrzewam że w fazie samego skoku i tak największe obciążenie otrzymują plecy i mm. brzucha. A jak mówi jedna z zasad fizjologii "funkcja kształtuje narząd" :) .
Wydaje mi się, że nie podyskutuję z Tobą na tematy czysto kulturystyczne ze względu na to, że głęboko w tym nie siedzę, ale sam przyznasz że tylko pokonywanie oporów da Ci przyrost masy, a co za tym idzie zwiększenie siły mięśni. Po treningu powinna być skuteczna restytucja a potem kolejny trening. Można to jeszcze rozszerzać o diety, suplementy, plany treningowe. Jednak z powerbockingiem jest tak, że wszystko pracuje 5x bardziej intensywnie i tempo restytucji jest tutaj czynnikiem szczególnie indywidualnym. Weź jeszcze pod uwagę fakt, że Sadza wciąż rośnie, tak naprawdę dopiero wkracza w okres dojrzewania i naturalny przyrost masy mięśniowej jest jeszcze przed nim. Jeśli dodać do tego jeszcze trening powerbockingu z przerwami do pełnego wypoczynku, to niedługo będzie naprawdę wysoko latał, a i ból wkrótce ustanie :) .



a tak btw. Sadza, jak samopoczucie? :)
 
 
     
sadza122 


Powerizer: m70
skacze od:: 10 lutego 2009
Wiek: 28
Doczy: 05 Kwi 2009
Posty: 45
Skd: szczecin
Wysany: 2010-04-15, 12:54   

:D przez ten głupi kręgosłup dziś wyszło mi pierwsze salto !! to było dla mnie nieziemskie przeżycie ;d
_________________
:)
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 43
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
Wysany: 2010-04-15, 13:04   

sadza122 napisa/a:
dziś wyszło mi pierwsze salto

Gratulacje! Jak wrażenia? Masz to uwiecznione?
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
sadza122 


Powerizer: m70
skacze od:: 10 lutego 2009
Wiek: 28
Doczy: 05 Kwi 2009
Posty: 45
Skd: szczecin
Wysany: 2010-04-15, 13:18   

Niestety nie nagrałem ... tak normalnie biegłem z kolegą sobie i powiedziałem spróbuje zrobić salto a on haha nie uda ci sie to ja jeszcze wiekszy wyskok zrobiłem pociągnełem kręgosłup do tyłu barki i ręce zaraz po tym nogi , w powietrzy myślałem i miałem świadomość że moge spaść na głowe i połamać sobie kark albo coś w tym stylu , tak szybko to się stało że nawet nie wiedziałem kiedy upadłem na te nogi odrazu zaczełem krzyczeć i chciałem zrobić 2 raz ale tym razem dupa spadłem na plecy ale nic się nie stało :)
_________________
:)
 
 
     
lestat162 
Jump Around

Powerizer: 7leagueboot S-Rex
skacze od:: 30 września 2009r
Wiek: 35
Doczy: 15 Wrz 2009
Posty: 96
Skd: Wrocław
Wysany: 2010-04-15, 14:37   

no gratulacje sadza :D jesteś Kozak :) . A swoją drogą - dałeś przedtem plecom wypocząć? Ogólnie jak się czujesz w miarę skakania? pozdro :)
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 43
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
Wysany: 2010-04-15, 14:40   

sadza122 - lepiej gdzieś potrenuj w bezpiecznych warunkach i pod okiem kogoś doświadczonego, żeby każdy twój skok kończył się szczęśliwie i bezpiecznie.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
Dany 
Bez Granic


Powerizer: Spreżyny PoweriSer 120+ rama PoweriZer
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 2009
Pomg: 1 raz
Wiek: 30
Doczy: 29 Pa 2008
Posty: 369
Skd: Koszalin
Wysany: 2010-04-16, 18:19   

ale z tego rozume\iem ze salto zrobiles do tylu :

Cytat:
pociągnełem kręgosłup do tyłu barki i ręce zaraz po tym nogi




a tu napisales jak bys robil do przodu :

Cytat:
tak normalnie biegłem , jeszcze wiekszy wyskok zrobiłem
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczące szczudła - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudłoskoczki - siedmiomilowe szczudła - dostępne marki - skaczące buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudła - jumping stilts - powerizers - szczudła powerizer - szczudła do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudła - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoła Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoła sportów ekstremalnych - szczudła do skakania