Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Jak to jest z tymi sprężynami? [model dla mnie]
Autor Wiadomo¶æ
gen100mek 
Wariat :)


Powerizer: M70ww w fazie oczekiwnia na zakup
skacze od:: 13.06.2008
Wiek: 32
Do³±czy³: 16 Cze 2008
Posty: 286
Sk±d: Wolsztyn
Wys³any: 2008-06-17, 08:09   Jak to jest z tymi sprężynami? [model dla mnie]

Zastanawiam się nad wyborem odpowiedniego modelu Powerka. Obecnie mieżę 172cm, a ważę około 65kg (+/- 3kg), czyli według tabeli powinienem wybrać M70, ale naczytałem się trochę i wiem, że powienienem celować w M80 albo M90. I tu pojawia się moje kolejne pytanie, a mianowicie, czy dla osoby o moich "parametrach" sprężyna "dziewięćdziesiątka" nie będzie za twada, czy będę w stanie ją zgiąć na tyle, że będę mógł wykorzystać Powerizer w pełni? Wiem, że zależy to od indywidualnych predyspozycji, ale potrzebne mi takie szacunkowe dane ;)

Przez dwa dni poskakałem na maszynce Powerkopodobnej na sprężynie 50-70kg i samo skakanie tak mi się spodobało, że zaczynam zbierać na Powerizer, no i stąd ten post, moje konto na forum i inne powiązane sprawy :)
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2008-06-17, 09:44   

gen100mek - welcome to the forum :)

skakałeś na sprężynie odpowiadającej modelowi M70, przynajmniej teoretycznie. M80 to max jaki powinieneś wybrać. Na M70 będziesz czuł się bardzo dobrze, z M80 troszkę na początku powalczysz i długoterminowo będzie ci odpowiadało bardziej.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
gen100mek 
Wariat :)


Powerizer: M70ww w fazie oczekiwnia na zakup
skacze od:: 13.06.2008
Wiek: 32
Do³±czy³: 16 Cze 2008
Posty: 286
Sk±d: Wolsztyn
Wys³any: 2008-06-17, 11:25   

Dzięki bardzo, teraz pozostaje mi wyegzekwować od rodziny trochę kasy :)
 
 
     
claudia332 

Pomog³a: 8 razy
Do³±czy³a: 08 Maj 2008
Posty: 220
Sk±d: Maków Mazowiecki
Wys³any: 2008-06-17, 11:37   

hehe tak expert "walec" ma racje :) a z ta kaso to ja też znam :D kombinuje na wszystkie strony na powerka :)
_________________
Za rok w wakacje może o tej samej porze przed ołtarzem :) :)
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2008-06-17, 11:54   

Sprawa nie jest taka do końca prosta i łatwa. Miałem już okazję skakać na 4 modelach powerizer. Zasadnicza kwestia to wybór materiału z jakiego jest zrobiona sprężyna. Od niedawna jest możliwość zamawiania sprężyn z włókna węglowego. O różnicach między włóknem węglowym i szklany dowiesz się z forum temat ten był już poruszany. Spytasz zapewne jaki znaczenie ma rodzaj materiału do przedziałów wagowych. Sam mam podobną wagę do twojej. Wybrałem model m80 na WS na początku było ciężko ,potem fajnie, teraz mało. Bez problemów radzę sobie z m90 na WS. Sądzę że m100 na WS też by nie sprawiało mi trudności. Włókno szklane przy intensywnym użytkowaniu "mięknie" a co przy wzroście techniki skakania sprawia że później może być Ci mało. Jeszcze nie wiemy jak zachowuje się Włókno Węglowe czy też z czasem zmienia swoją charakterystykę. Natomiast wiemy jaka jest różnica w twardości między m90 na WS i m90 na WW. Porównania nie ma. M90 na WW wydaje się być twardsze o conajmniej 2 klasy.

Wiem że wywód długi i nie koniecznie po polsku ale mam nadzieję że wiesz o co chodzi.

Jaki wybór dla Ciebie. W zależności od wyboru materiału.
minimum m80 włókno szklane ---> m80ws ,m90ws
maksimum m80 włókno węglowe----> m70ww ,m80ww
 
 
     
gen100mek 
Wariat :)


Powerizer: M70ww w fazie oczekiwnia na zakup
skacze od:: 13.06.2008
Wiek: 32
Do³±czy³: 16 Cze 2008
Posty: 286
Sk±d: Wolsztyn
Wys³any: 2008-06-17, 12:38   

Wiem, że to nie do końca dobry pomysł, ale takie "rozmięknięte" włókno szklane można naprawić o ile dobrze pamiętam szkłem wodnym, bo to ono się wykrusza przy gięciu tak?

Tak w ogóle ile to WS będzie się dobrze sprawować? 2-3 lata?
 
 
     
claudia332 

Pomog³a: 8 razy
Do³±czy³a: 08 Maj 2008
Posty: 220
Sk±d: Maków Mazowiecki
Wys³any: 2008-06-17, 12:48   

gen100mek ja też mam problem z modelem bo dla mnie by dobry był M70 i ja to wiem ,lecz sama mam wahania, ponieważ trenuje sztukę walki i przez to przybywam na wadze "siła" po dwóch miesiącach jak stanęłam na wagę to mi się ubzdurało, że ja za dużo jem. Co potem się okazało, nie przytyłam z nadmiaru jedzenia, lecz siła zaczyna ważyć .Otóż na ten temat tez rozmawiałam ze swoim trenerem co on też potwierdził, że będę przybywać na wadze do pewnego stopnia...ale się zdecydowałam na model mM70 wyższy o jeden. tak mi też radził walec.

Jak bym była w wawie w wakacje i miała już swojego powerka to możemy się spiknąć na skakanie :)
_________________
Za rok w wakacje może o tej samej porze przed ołtarzem :) :)
 
 
     
gen100mek 
Wariat :)


Powerizer: M70ww w fazie oczekiwnia na zakup
skacze od:: 13.06.2008
Wiek: 32
Do³±czy³: 16 Cze 2008
Posty: 286
Sk±d: Wolsztyn
Wys³any: 2008-06-17, 13:23   

W wawie to troszkę za daleko jak dla mnie, mi by pasowało w granicach Wielkopolskiego :)

No a wracając do tematu modelu, to wybiorę M80. Nie mam tak potężniej kondychy, żeby dać radę na M90 [głupia astma robi swoje...]. Teraz pozostanie mi uzbieranie kasy... I już po tym zacznie się jazda!
 
 
     
matkop 
Semper in altum

Powerizer: 7leagueboot T-rex
skacze od:: maj 2007
Pomóg³: 16 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 29 Maj 2007
Posty: 666
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2008-06-17, 18:34   

Jeżeli nie masz kondycji i nie czujesz się na siłach to faktycznie m80 na włóknie szklanym i nie więcej. No chyba że wybierasz włókno węglowe to m70.
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2008-06-17, 23:04   

gen100mek napisa³/a:

Tak w ogóle ile to WS będzie się dobrze sprawować? 2-3 lata?


wszystko zależy od tego jak, jak często i z jaką intensywnością będziesz korzystał ze swojego Powerizera.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Do³±czy³: 13 Cze 2007
Posty: 350
Sk±d: Kraków (2 metry nad ziemiÄ…)
Wys³any: 2008-06-17, 23:14   

gen100mek, radziłbym zabrac sie za przygotowania swojego organizmu do próby jego wytrzymałości :hyhy: powerkowi nic nie będzie;-) a Ty? dasz radę?
a tak serio- nie znam bardziej wymagajÄ…cego sportu od bockowania na powerizerze.
o sprężyny się nie martw, konstrukcja powerka nie pozwala jej pracować poza zakresem jej wytrzymałości, dobijasz pełne ugięcie i koniec, teraz tylko w góóóóórrrrrrrręęęęęę ;-)
mój powerek po roku , powiedzmy intensywnego skakania bardzo niewiele "zmiękł" mam M90 szklany.....moja technika skakania i umiejętności powodują, ze szybko juz w pełni uginam swoje sprężyny, dlatego pragnę modelu M110 lub M120...... wszystko przed Toba;-)
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
gen100mek 
Wariat :)


Powerizer: M70ww w fazie oczekiwnia na zakup
skacze od:: 13.06.2008
Wiek: 32
Do³±czy³: 16 Cze 2008
Posty: 286
Sk±d: Wolsztyn
Wys³any: 2008-06-18, 14:04   

Ja mam tylko problem z taką długodystansową wytrzymałością, ale jak biegałem trochę (łącznie ze 4 godziny) na sprężynie odpowadającej M70 to spokojnie dawałem radę. Mimo tego, że obunóż nie skakałem za wysoko to dawałem sprężynie niezły wycisk w biegu. Do tego ćwiczę capoeirę i zaczynam wychodzić na prostą z moją kondycją, bo jak pamiętam siebie z przed kilku lat to miałem spore duszności po sprincie na 60m :)
PodsumowujÄ…c, zostajÄ™ przy szklanej osiemdziesiÄ…tce :)
 
 
     
claudia332 

Pomog³a: 8 razy
Do³±czy³a: 08 Maj 2008
Posty: 220
Sk±d: Maków Mazowiecki
Wys³any: 2008-06-18, 14:54   

gen100mek hehe z bieganiem to i ja mam problem, duszności i ja mam, ale u mnie to serce :P jeszcze w sobotę uszkodziłam sobie nogę :( w kolanie już drugi raz :( mam nadzieję że to się nie obije na powerku :niepewny: . a co do powerka to wszystko samo przyjdzie wydłużaj sobie odcinki :d codziennie zwiększaj kawałek lub co dwa dni :D i jeszcze trochę a nie będziesz używał w ogóle chodzenia tylko bieganie i skakanie :D
_________________
Za rok w wakacje może o tej samej porze przed ołtarzem :) :)
 
 
     
gen100mek 
Wariat :)


Powerizer: M70ww w fazie oczekiwnia na zakup
skacze od:: 13.06.2008
Wiek: 32
Do³±czy³: 16 Cze 2008
Posty: 286
Sk±d: Wolsztyn
Wys³any: 2008-06-18, 15:08   

Ja mimo 3-4 godzin praktyki już nie chodzę prawie wcale. Bieganie jest dużo ciekawszym zajęciem i zauważyłem, że przy biegu na powerkach mniej się męczę na tym samym dystansie. Teraz tylko muszę kupić powerki, a przed tym uzbierać na nie kasę :)
 
 
     
claudia332 

Pomog³a: 8 razy
Do³±czy³a: 08 Maj 2008
Posty: 220
Sk±d: Maków Mazowiecki
Wys³any: 2008-06-18, 15:23   

no ja tez zbieram na swojego....ale coś cienko mi to idzie bym dostała na niego ale troszkę sobie przegięłam w domku i nie dostane kasy :( i zbieram.

Mi się strasznie spodobało chodzenie ale duże kroki :P xD ale traciłam równowagę i walec mówił bym stawiała małe wtedy będzie stabilniej."i tak mi to cienko wszystko wychodziło"
_________________
Za rok w wakacje może o tej samej porze przed ołtarzem :) :)
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania