Forum Powerizer Polska - Wybij się z tłumu! Strona Gwna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  Uytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Ogoszenie 

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Zamknity przez: lukassus
2008-12-01, 09:02
Łatwa i szybka nauka Powerizer dla początkujących
Autor Wiadomo
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 41
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
  Wysany: 2007-06-26, 15:31   Łatwa i szybka nauka Powerizer dla początkujących

Na początek – bezpieczeństwo

Zanim rozpoczniesz, zalecamy zaopatrzyć się w sprzęt ochronny – kask, ochraniacze na nadgarstki, łokcie i kolana to minimum. Nie używaj Powerizer bez takiego zabezpieczenia!

Nie używaj Powerizer na mokrej trawie i śliskich powierzchniach. Staraj się nie stąpać po liściach, kawałkach papieru, gdyż nie wiesz co może znajdować się od nimi. Uważaj na kałuże.


Lekcja pierwsza – wstawanie i chodzenie z pomocą

Tylko nieliczni potrafią od razu wstać bez pomocy. Niezależnie od tego jak dobrym uczniem jesteś będziesz prawdopodobnie potrzebował pomocy w utrzymaniu równowagi na początku. Nie próbuj stać samodzielnie, ponieważ prawdopodobnie upadniesz. Polecamy rozpocząć od siedzenia na ławce lub murku najlepiej w towarzystwie innej osoby, która pomoże się podciągnąć przy wstawaniu. Początkowo możesz czuć się dziwnie i sztywno, ale bardzo szybko przyzwyczaisz się do używania tego cudownego urządzenia. Spaceruj powoli korzystając z pomocy – trzymaj inna osobę za rękę, dopóki nie zaczniesz rozluźniać się i przyzwyczajać do wrażeń.


Lekcja druga – zacznij chodzić samodzielnie

Nie minie dużo czasu zanim poczujesz się na tyle pewnie, aby chodzić samodzielnie, jednak a wszelki wypadek poproś inną osobę, żeby trzymała się blisko :) Trzymaj stopy tak prosto jak tylko jest to możliwe, jednak w pewnej odległości od siebie, tak by Powerizer nie zahaczały o siebie. Podnoszenie kolan zbyt wysoko może również sprawić, że upadniesz, zatem ostrożnie!
W miarę jak rosło będzie poczucie pewności możesz przestać trzymać inną osobę za rękę albo tylko oprzeć się na jej ramionach. Kiedy poczujesz się już wystarczająco pewnie spróbuj całkowicie samodzielnie zrobić kilka kroków. Pamiętaj o tym, by się rozluźnić, ponieważ kiedy mięśnie są napięte trudniej będzie zachować równowagę.


Lekcja trzecia – bieganie

Kiedy już nauczysz się samodzielnie chodzić, nauka biegania jest kwestia czasu. Pamiętaj tylko, aby utrzymywać równowagę, bo im szybciej biegniesz, tym większe jest ryzyko, że Powerizers będą zaczepiać się o siebie. Praktyka czyni mistrza!
Przyspieszanie chodzenia łatwo doprowadzi Cię do biegania. Aby zwiększyć długość poszczególnych kroków należy się rozluźnić i pozwolić sprężynom wykonać pracę. Początkowo możesz czuć się dziwnie, ale to uczucie szybko minie.
Podnoś nogi (kolana) wysoko, aby uniknąć potknięcia się o nieprzewidziane przeszkody.


Lekcja czwarta – skakanie

Jeśli już biegasz wyprzedzając rowery, deski i mnóstwo innych obiektów, skakanie jest kolejnym wyzwaniem. Możemy wyróżnić dwa rodzaje skakania.
Skakanie na jednej nodze jest zwykłym bieganiem. Główna różnica polega na tym, że siłę należy kierować nie wprzód, lecz w górę. Spróbuj stanąć w jednym miejscu i skacz na zmianę raz na lewej, raz na prawej nodze. Należy jak najmocniej naciskać na Powerizer w najniższym punkcie pędu, odbić się i zmienić nogę.
Utrzymanie równowagi jest zdecydowanie bardziej trudne przypadku odbicia na dwóch nogach jednocześnie z powodu zwiększonego oporu sprężyn. Zacznij od próby ustania w jednym miejscu. Zegnij nieco nogi w kolanach i przyj ku dołowi. Zrób tak jeden raz i spróbuj złapać równowagę. Kiedy poczujesz, że potrafisz utrzymać równowagę, spróbuj zrobić kilkanaście podskoków z rzędu. Spróbuj naciskać mocniej, tak aby skakać wyżej.


Lekcja piąta – podnoszenie się po upadku

Podnoszenie się po upadku miejmy nadzieje nigdy nie będzie potrzebne, ale najłatwiej jest oprzeć się na czymś i podciągnąć się. Kiedy dopiero zaczynasz przygodę z Powerizer, najbezpieczniej jest mieć obok siebie jakąś pomocną osobę.
Jeśli chcesz podnieść się bez pomocy, postaw jedną nogę przed sobą, a drugą za sobą, mniej więcej tak jakbyś chciał zrobić duży rozkrok. Zegnij przednią nogę tak bardzo jak tylko możesz, jednocześnie klęcząc na tylnej nodze. Kiedy poczujesz że już bardziej nie możesz zgiąć przedniej nogi, wykonaj mały skok i wstań również na tylnej nodze. To jest najtrudniejsza część tej czynności i łatwo możesz stracić równowagę i upaść, po czym możesz próbować ponownie :D
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':

www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
Ostatnio zmieniony przez lukassus 2007-08-03, 17:38, w caoci zmieniany 2 razy  
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 41
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
  Wysany: 2007-06-26, 17:03   druga wersja przewodnika dla początkujących

Lekcja pierwsza – wstawanie i chodzenie z pomocą

Znajdź krzesło, ławkę lub inne miejsce, gdzie możesz usiąść, kiedy będziesz zakładać Powerizer. Najlepiej nie siadać na ziemi, ponieważ trudniej jest wtedy wstać, zwłaszcza, gdy jest się początkującym użytkownikiem. Zanim wstaniesz, sprawdź czy zapiąłeś wszystkie mocowania odpowiednio. Jeśli którekolwiek z ich będzie luźno zapięte, utrudni to równowagę i kontrolę twoich ruchów.

Nie wszyscy potrafią na początku wstać samodzielnie - podobnie jak niektórzy potrafią jeździć na desce lub nartach od pierwszego momentu, tak inni potrzebują czasu, by się do tego przyzwyczaić. Nawet jeśli szybko się uczysz, jest lepiej, jeśli masz do pomocy kogoś dopóki nauczysz się utrzymywać równowagę samodzielnie. Jeśli jednak koniecznie chcesz spróbować wstać samodzielnie za pierwszym razem, rób to obok ściany, tak byś mógł się na niej oprzeć.

Teraz chwyć obie ręce osoby pomagającej i powoli podnieś się, podczas gdy ona ciągnie delikatnie. Na początku Powerizer mogą wydawać się nieco sztywne, ale szybko się do nich przyzwyczaisz. Trzymaj ciągle ręce pomocnika po tym jak już się podniesiesz.

Teraz postaw kilka „normalnych” kroków, aby poczuć Powerizer na swych nogach. Gratulacje! Już się poruszasz!


Specjalna uwaga dla dzieci (dla dorosłych też! :) )
1. pierwszy krok: Zakładaj Powerizer siedząc na wysokim krześle i osoba dorosła powinna postawić cię na ziemię
2. Opiekun powinien pomóc stawiać pierwsze kroki trzymając dziecko za obie ręce. Dziecko powinno stawiać powoli kroki, podnosząc do góry kolana.
3. Niemożliwe jest ustanie w jednym miejscu bez stawiania drobnych kroków. Dziecko powinno ruszać się non-stop, aby zachować równowagę.
4. Ćwiczenie bez opieki może być niebezpieczne, zwłaszcza na początku. Jednak po krótkich ćwiczeniach każdy powinien potrafić chodzić samodzielnie. Przeciętny czas nauki wynosi ok. 10 – 20 min.


Lekcja druga – samodzielne chodzenie

Teraz czujesz się wystarczająco pewnie, by móc chodzić bez pomocy. Poproś osobę pomagającą, by wyciągnęła ręce na wypadek, gdybyś potrzebował wsparcia lub by spacerowała tuż obok, w ten sposób byś mógł w razie potrzeby oprzeć się na jej ramionach. Jeśli jesteś sam, spaceruj przy ścianie. Utrzymuj swe stopy skierowane tak prosto, jak jest to możliwe, trochę bardziej oddalone od siebie niż zwykle, tak by Powerizer nie dotykały się podczas chodzenia. Podnoś kolana wyżej niż przy zwykłym chodzeniu!

Najważniejsze na tym etapie jest rozluźnienie się, ponieważ jeśli twoje mięśnie są napięte i sztywne, chodzenie jest o wiele trudniejsze. Myśl o chodzeniu na Powerizer jak o zwykłym chodzeniu, jedyna różnica jest taka, że jesteś jedną stopę lub nieco wyżej nad ziemią. Kiedy nauczysz się równowagi, możesz spacerować zupełnie samodzielnie!


Lekcja trzecia – bieganie

Bieganie jest właściwie bardzo łatwe, kiedy już nauczysz się swobodnie chodzić i utrzymywać równowagę. Zacznij od szybszego spacerowania w miarę jak wzrasta twoja pewność i poczucie bezpieczeństwa na Powerizer; prawdopodobnie nawet nie zauważysz, kiedy zaczniesz biegać. Zacznij od małych skoków używając przy tym swoich rąk (ruch wahadłowy w górę i w dół), aby zwiększyć siłę dociskającą w sprężynach. Stopniowo zwiększaj długość kroków. Rozluźnij nogi i pozwól sprężynom pracować za ciebie. Podnoś kolana wysoko, aby uniknąć zahaczania o ziemię. Praktyka czyni mistrza!


Lekcja czwarta – skakanie

Do tego czasu powinieneś biegać już jak prawdziwy profesjonalista! Możesz wyprzedzać rowery, deskorolki i rolki! Więc teraz nadszedł czas na naukę skakania. Najprościej mówiąc istnieją dwa podstawowe sposoby skakania – na jednej lub na dwóch jednocześnie. Te dwa sposoby różnią się w stopniem trudności i techniką.

Na jednej nodze
Skakanie na jednej nodze jest podobne do biegania. Główna różnica polega na tym, że zamiast kierowania pędu i siły w przód, celem jest kierunek do góry. Teraz stań w jednym miejscu i skacz na zmianę – na lewej i prawej nodze. Wybijaj się tak mocno jak potrafisz, kiedy Powerizer jest w najniższym punkcie i pozwól mu odbić Cię powrotem do góry, gdzie masz czas by zmienić nogę i wylądować na drugiej. Nie różni się to od robienia drobnych kroków, ale czas dojścia do perfekcji jest nieco dłuższy z powodu sprężynowania w górę i w dół na większe odległości.

Na obu nogach równocześnie
Niektórym wydaje się trudniejsze skakanie na dwóch nogach, gdyż opór sprężyn jest przynajmniej dwa razy większy. To jednak jest świetna zabawa, jeśli chcesz wysokości i akcji! Jeśli opanujesz kontrolę równowagi podczas wybicia z dwóch nóg równocześnie, będziesz mógł oderwać się od ziemi na wysokość nawet 2 metrów w górę! Rozpocznij od ustania w miejscu przez chwile a potem zegnij lekko kolana, przenosząc jednocześnie ciężar ciała w dół. Zrób tak raz, a potem przestań, aby złapać równowagę. Kiedy poczujesz, że jesteś w stanie wykonywać tę czynność bez utraty równowagi, spróbuj powtórzyć ją kilkanaście razy z rzędu. Wszystko co teraz musisz zrobić to stopniowe zwiększanie wysokości przez mocniejsze forsowanie ciężaru w dół w momencie lądowania. Kiedy już uda Ci się to zrobić kilka, kilkanaście razy, będziesz w stanie określić, jak się ląduje. I już umiesz skakać!


Lekcja piąta – podniesienie się, kiedy upadniesz

Jeśli nigdy nie upadłeś, prawdopodobnie nie wykorzystujesz w pełni Powerizer. W pewnym momencie musisz zacząć bowiem próbować nowych rzeczy. Jeśli tak, upewnij się, że nie zrobisz sobie krzywdy. Najlepszym sposobem, aby to zapewnić jest noszenie sprzętu ochronnego i obecność innej osoby na wypadek, gdybyś potrzebował pomocy. Jeśli się przewrócisz, dobrze jest wiedzieć co robić aby wstać. Najłatwiej jest poprosić o pomoc albo użyć jakiekolwiek rodzaju wsparcia, by móc chwycić się i podciągnąć – ławka czy płot z pewnością wystarczą. Możesz też podnieść się samodzielnie, ale musisz być wystarczająco silny i wysportowany.

Musisz postawić jedną nogę przed sobą, a druga za sobą, tak jakbyś chciał zrobić szpagat. Zegnij przednia nogą tak mocno jak potrafisz podnieś się podczas gdy ciągle klęczysz na drugiej nodze. Kiedy poczujesz, że nie możesz bardziej zgiąć przedniej nogi, spróbuj lekko podskoczyć i stań na tylnej nodze. Możesz zrobić to w dwóch etapach – przez zatrzymanie się „w połowie drogi”, w pozycji pół – szpagatu, dopóki nie odzyskasz równowagi. Potem wykonaj kolejny mały skok i powstań zupełnie. Przećwicz to kilkakrotnie na sucho, zanim upadniesz, dzięki temu nabierzesz pewności i niezbędnych umiejętności, by poradzić sobie ze wstawaniem błyskawicznie.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':

www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomg: 115 razy
Wiek: 41
Doczy: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Skd: Mińsk Mazowiecki
Wysany: 2011-08-18, 13:24   

www.facebook.com/ForumPowerizer
www.facebook.com/PoweriserPolska
www.facebook.com/PoweriserPolskaTeam
www.facebook.com/AcroSchool
www.poweriser.pl
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':

www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczące szczudła - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudłoskoczki - siedmiomilowe szczudła - dostępne marki - skaczące buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudła - jumping stilts - powerizers - szczudła powerizer - szczudła do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudła - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoła Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoła sportów ekstremalnych - szczudła do skakania