Forum Powerizer Polska - Wybij siÄ™ z tÅ‚umu! Strona G³ówna
Kup powerizery |  FAQ |  Szukaj |  U¿ytkownicy |  Grupy |  Statystyki | Rejestracja |  Zaloguj |  Album |
 Og³oszenie 

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Proporcja wagi do modelu, a nauka salt
Autor Wiadomo¶æ
crashero 

Powerizer: M70-light jumper xD
Wiek: 32
Do³±czy³: 23 Pa¼ 2008
Posty: 18
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: 2008-12-17, 19:32   Proporcja wagi do modelu, a nauka salt

No wiec tak sie zastanawiam... bo wszystkie wyjadacze co skacza salta na Powerkach to raczej maja ze 30 kilo mocniejsze sprezyny niz powinni. I tu pojawia sie moje pytanie: czy mozliwe jest robienie salt (na tyle duze wybicie zrobic nie obijajac spodu szczudelek) na sprezynach o wadze "w sam raz" na uzytkownika? Dodam ze to sprezynki weglowe.

PS. przed chwila skikałem znowu po ciemku xD nie moglem sie powstrzymac. Siadam... patrze tak na pudelko z powerkami... mysle sobie "zaraz mnie cos trafi" i rzucilem sie lapczywie na powerki i hop na podjazd przed dom 8D malo co w slup nie przypieprzylem po ciemku. xD
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2008-12-17, 19:49   

crashero - oczywiście tak, można robić salta na sprzęcie idealnie dopasowanym do własnej wagi. Mocniejsze sprężyny nie zawsze są lepsze.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
waldiwaldi 
N:XT BLACK CHILLI


Powerizer: M90
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 18 lipiec 2008
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Lip 2008
Posty: 182
Sk±d: Izabelin (pod W-wÄ…)
Wys³any: 2008-12-17, 20:25   

Nie skakałem jeszcze na mocniejszych sprężynach, ale patrząc z logicznego punktu widzenia myślę, że sposoby wybicia na sprzęcie dopasowanym i twardszym się sporo różnią. Myślę (nie wiem, czy dobrze, jak coś to mnie poprawcie), że na dopasowanym sprzęcie wybicie "z jedynki", z rozbiegu, czy coś nie stanowi problemu. Natomiast uważam, że na twardszym sprzęcie wymaga to najpierw kilku podskoków. Dlatego ważna tak w tym wypadku jest siła nóg, jeśli chce się wybijać od razu, bez podskoków, na twardszych sprężynach. Ale to wszystko moje rozmyślania BEZ PRAKTYKI, więc nie musi być tak, jak mówię.
_________________
DERBI DRD PRO 50 SUPERMOTARD Malossi - replica

I'm back! Nie było mnie 3 miechy z powodu braku neta po przeprowadzce. Mam do nadrobienia 340 postów... Dzięki za życzenia.
 
 
     
crashero 

Powerizer: M70-light jumper xD
Wiek: 32
Do³±czy³: 23 Pa¼ 2008
Posty: 18
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: 2008-12-17, 20:42   

Hmm... jak tak patrze to jesli mialbym brac drugi raz wegiel to dopasowany do siebie wagowo. Nie mocniejszy. Wybija sie w tym idealnie w czasie biegu. Akurat tyle zeby sie nie wywalic a zeby przyspieszyc xD Musze powiedziec ze skakanie na dwoch nogach jest trudne. Na jednej to banal ale dwie to juz trace troche rownowage. Wybija mi nogi do przodu troche. Jutro sie biore za salta xD nie no, najpierw sie skakac naucze.
 
     
payonk 
powoli zaczyna się wznosić


Powerizer: m70 + full KrKochrona
skacze od:: 20.08.2008
Wiek: 35
Do³±czy³: 18 Sie 2008
Posty: 127
Sk±d: Warszawa
Wys³any: 2008-12-18, 13:40   

moim zdaniem przy sile wybicia wcale nie liczy sie sila nog, tylko brzucha.. bo to tak naprawde nim sie zginamy (mnie po intensywnym treningu boli wlasnie brzuch i rece od machania zeby zdobyc rownowage :p ) a co do skokow na dwoch nogach - cwicz. to tylko kwestia praktyki
_________________
Co masz zrobić dziś, zrób pojutrze
Masz 2 dni wolnego
 
 
     
walec 


Powerizer: 7 leagueboot S-Rex
skacze od:: lipca 2007
Wiek: 41
Do³±czy³: 13 Cze 2007
Posty: 350
Sk±d: Kraków (2 metry nad ziemiÄ…)
Wys³any: 2008-12-18, 19:15   

Dodam tylko, ze skakając na modelu twardszym od właściwego, należy miec silne i nogi i brzuch. Te dwie partie decydują o pełnym wykorzystaniu sprężystości powerków. Trzeba mieć na tyle dużo siły, aby naskoczyć ( lub kolejnymi skokami coraz wyżej naskakiwać ) na powerka, aby ugiąć sprężyny, następnie spiętymi mięśniami nóg i brzucha wytrzymać/ przejąć energię z prostujących się sprężyn tak, aby wybiło nas w górę - to jest esencja skoków na twardym sprzęcie, a przecież jest jeszcze cała reszta - utrzymanie równowagi, koordynacja ruchów i .......no i w końcu te niezastąpione wrażenia;-)
Salt jeszcze nie umiem, ale uważam, że najmniej wysiłku wymagają salta, które skacze się na sprzęcie wagowo wskazanym, modele twardsze pochłaniają ( jak napisałem wyżej) o wiele więcej z nas energii. Nie eliminuje to jednak robienia salt na modelach twardszych, wtedy, mimo, że bardziej wymagające, jednak robiąc je wyżej -takie salta sa bardziej efektowne;-)
_________________
Są rzeczy, których naprawić się nie da. Lecz te i wszystkie inne problemy przeskoczy Walec.
 
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2008-12-18, 19:25   

Modele mocniejsze wybiera się jeszcze z jednego, ważneg powodu - aby nie dobijać sprężyn na maxa. Częste dobijanie daje się we znaki bólami np. krzyża. A dobija się często Powerizery skacząc np. salta.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
crashero 

Powerizer: M70-light jumper xD
Wiek: 32
Do³±czy³: 23 Pa¼ 2008
Posty: 18
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: 2008-12-18, 19:29   

Hmmm... dobijanie powerkow chyba je troche uszkadza co? jest tam niby taka guma ale i tak wolalbym ani razu nie stuknac nia w kopytko czy sprezyne (nie wiem o co sie ona obija przy dobiciu)

A jesli chodzi o skoki to przy skakaniu z obu nog to chyba miesnie plecow bardziej, bo przeciez zeby sie wybic, musisz sie wyprostowac, a prostujesz sie napinajac miesnie plecow bo to one wyginaja kregoslup do gory. Zeby sie zgiac potrzebujesz miesni brzucha. Tak mi sie przynajmniej wydaje. Mozna sprawdzic kladac reke na brzuchu i plecach i zginac sie i prostowac.
 
     
lukassus 
Administrator
ekspert Powerizer


Powerizer: najlepszy :p
Zaproszone osoby: 978
skacze od:: 2005r.
Pomóg³: 115 razy
Wiek: 43
Do³±czy³: 20 Kwi 2007
Posty: 4015
Sk±d: MiÅ„sk Mazowiecki
Wys³any: 2008-12-18, 19:37   

crashero napisa³/a:
dobijanie powerkow chyba je troche uszkadza co?

po to one sÄ… :D - dobijanie to normalna sprawa.
_________________
Kup oryginalny Poweriser bezpośrednio od profesjonalistów! | Sklep online: www.poweriser.pl
Nowe i używane! Z gwarancją! Raty! Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, części zamienne i akcesoria.

Pamiętaj o magicznej opcji 'pomógł':





www.AcroSchool.pl - naucz się skakać na Poweriser w 10 minut!
www.Poweriser.pl - najnowsze modele Poweriser już dostęne!


Twoja reklama tutaj? Napisz e-mail: forum(maupa)powerizer.pl i Wybij się z tłumu!
www.sxt-scooters.pl - składane hulajnogi elektryczne i spalinowe.
 
     
waldiwaldi 
N:XT BLACK CHILLI


Powerizer: M90
Zaproszone osoby: 1
skacze od:: 18 lipiec 2008
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 31
Do³±czy³: 12 Lip 2008
Posty: 182
Sk±d: Izabelin (pod W-wÄ…)
Wys³any: 2008-12-18, 21:11   

payonk napisa³/a:
moim zdaniem przy sile wybicia wcale nie liczy sie sila nog, tylko brzucha..

crashero napisa³/a:
A jesli chodzi o skoki to przy skakaniu z obu nog to chyba miesnie plecow bardziej, bo przeciez zeby sie wybic, musisz sie wyprostowac, a prostujesz sie napinajac miesnie plecow bo to one wyginaja kregoslup do gory.


Oboje macie rację oraz jej nie macie. Jak wszyscy doskonale wiemy, mięśnie nie potrafią się prostować. One się tyko i wyłącznie kurczą, więc właśnie po to potrzebne są zawsze kilka partii mięśni, np. w ramieniu jest biceps i triceps. I plecy, i brzuch pracują przy zwykłym podskakiwaniu na powerkach (nie z rozbiegu), ponieważ napinamy je po to, aby usztywnić tors tak, żeby poprzez swoją wiotkość i zgięcia nie pochłaniał nam niepotrzebnie energii ze sprężyn powerka. Spróbujcie skakać tak: w momencie ugięcia sprężyn podciągajcie kolana do brzucha. Wysoko nie polecicie ;) . Właśnie na tym to mniej więcej polega. :] Mięśnie pleców głównie pracują przy wybiciu z rozbiegu, bo podczas usztywniania torsu wraz z mięśniami brzucha, muszą one również tułów wyprostować :D .
_________________
DERBI DRD PRO 50 SUPERMOTARD Malossi - replica

I'm back! Nie było mnie 3 miechy z powodu braku neta po przeprowadzce. Mam do nadrobienia 340 postów... Dzięki za życzenia.
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Copyright © 2006 - 2017 POWERISER Polska - powerizer - powerizery - skaczÄ…ce szczudÅ‚a - bouncing - powerbouncing - powerjumping - jumping - bocking - powerbocking - szczudÅ‚oskoczki - siedmiomilowe szczudÅ‚a - dostÄ™pne marki - skaczÄ…ce buty - siedmiomilowe buty - buty do skakania - sprężynowe szczudÅ‚a - jumping stilts - powerizers - szczudÅ‚a powerizer - szczudÅ‚a do skakania - powerstilts - a-jump - ajump -buty na sprężynach - kangurze nogi - powerizer youtube - powerizer allegro - powerizer forum - powerizer ceny - jumping powerizer - powerizer skacz - powerizer nowy trend video - nogi kangura - na nogi do skakania - kangur - poweriser sklep - poweriser cena - powerisers - power stilts - power szczudÅ‚a - powery - powerki - skyrunner - moonjumper - model Powerizer - szkoÅ‚a Powerizer - oryginalny Powerizer - Powerizer video TV - AcroSchool - szkoÅ‚a sportów ekstremalnych - szczudÅ‚a do skakania